Wystawa „Dwie dekady po… PGR-y w powiecie słupskim”

  237
  Wczytuję mapę...

  Data/Czas
  24/11/2017 - 28/02/2018
  Całodniowe

  Nieruchomości

  Lokalizacja
  Młyn Zamkowy

  Kategorie


  Zdjęcie użytkownika Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku.
  „Dwie dekady po… PGR-y w powiecie słupskim” to wystawa powstała w 2015r. Pomysłodawcami byli Dawid Gonciarz i Witold Leśniewski.
  Na wystawie prezentowane są fotografie, które dokumentują popadające w ruinę budynki dawnych PGR-ów w powiecie słupskim. Są to zarówno dwory ziemiańskie, jak i budynki gospodarcze, spichlerze, gorzelnie, obory, magazyny, chlewnie. Bohaterami zdjęć są także ludzie – dawni pracownicy PGR-ów. Wystawie towarzyszy film zawierający relację dawnych pracowników PGR-ów mówiący o pracy i życiu w państwowych Gospodarstwach Rolnych. Zawarte w nim wywiady, zarówno z szeregowymi pracownikami PGR-ów jak i kadrą kierowniczą, o tym co było ,a tym co pozostało, stanowi najlepszy i najbardziej wiarygodny komentarz do tematu wystawy i prezentowanych fotografii.

  PODZIEL SIĘ
  CIT Słupsk
  Informacja przygotowana przez Centrum Informacji Turystycznej w Słupsku prowadzoną przez lokalną organizację pozarządową Fundację Partnerstwo Dorzecze Słupi - Kontakt: CIT Słupsk / ul. Starzyńskiego 8 / cit@pds.org.pl / tel. 59 7285041