„Stapianie się światów”

  98
  Wczytuję mapę...

  Data/Czas
  09/01/2019
  17:00 - 19:00

  Nieruchomości

  Lokalizacja
  Lądowisko Kultury w Redzikowie

  Kategorie


  Spotkanie z Marcinem Barnowskim pt.: „Stapianie się światów”. Tym razem autor Kroniki Gminy Słupsk odwiedzi Lądowisko Kultury w Redzikowie.

  To pierwsza tego typu, bardzo obszerna publikacja opisująca tereny Gminy Słupsk. Oprócz faktów historycznych zawiera mnóstwo ciekawostek, legend. „W dawnych czasach do leśnego stawu między Karżcinem, a Gąbinem, miała w nocy wjechać kareta jednego z pruskich junkrów, zamieszkujących tę okolicę. Powóz i dziedzic utonęli. Od tamtej pory zdarza się w nocy, że w pobliżu jeziorka pojawia się hałaśliwa zjawa, urządzająca dzikie gonitwy zaprzęgiem po okolicy” (strona 136). Książka jest pierwszą próbą kronikarskiego opisu, jak w naszej gminie „przez ostatnich 70 lat w sposób udany stopiło się w jeden świat wiele różnych światów”

   Obraz może zawierać: tekst i na zewnątrz
  PODZIEL SIĘ
  CIT Słupsk
  Informacja przygotowana przez Centrum Informacji Turystycznej w Słupsku prowadzoną przez lokalną organizację pozarządową Fundację Partnerstwo Dorzecze Słupi - Kontakt: CIT Słupsk / ul. Starzyńskiego 8 / cit@pds.org.pl / tel. 59 7285041