Spektakl „Janek Wędrowniczek”

  33
  Wczytuję mapę...

  Data/Czas
  14/02/2017
  09:30 - 10:30

  Nieruchomości

  Lokalizacja
  Teatr Lalki "Tecza"

  Kategorie


   WIEK 2+ 

  „JANEK WĘDROWNICZEK”
  Halina Borowiak (wg Marii Konopnickiej)Autor adaptacji,
  reżyseria
  HALINA BOROWIA
  Scenografia – ZOFIA CZECHLEWSKA-OSSOWSKA
  Muzyka – TERESA OSTASZEWSKA
  Asystent reżysera – JOANNA STOIKE-STEMPKOWSKA
  Przygotowanie wokalne – JOLANTA OTWINOWSKA

  Udział biorą:
  ANNA RAU – Janek
  ALICJA GIERŁOWSKA – Strach na wróble, Osiołek, Kasia, Jeż
  JOANNA STOIKE-STEMPKOWSKA – Pies Azor, Wojtek, Sowa
  ILONA ZAREMBA – Baran, Młynarzowa, Mama
  MACIEJ GIERŁOWSKI – Kogut, Bocian, Nietoperz
  Ponadto: Ptaszki, Kury, Nietoperze, Owieczki – ZESPÓŁ
  Inspicjent- Joanna Stoike-Stempkowska
  Światło i dźwięk – Robert Ochociński
  Obsługa techniczna – Piotr Grudzień, Karol Szary

  „Janek Wędrowniczek” to sztuka przedstawiająca zabawne przygody pięcioletniego chłopca, który w tajemnicy przed mamą wyrusza w świat. Tytułowy Janek wędruje w czerwonym kapelusiku. Nakrycie głowy wzbudza podziw napotkanego stracha na wróble, czarnego barana, a nawet koguta. Strach-Filip uważa, ze w czerwonym kapelusiku wzbudzałby respekt u wróbli, niesforny baran zgadza się wymienić porwany kapelusz na wianek z polnych maków, zarozumiały kogut nie może odżałować, że kapelusz zamiast kurnika – zdobi ludzką głowę.

  We wszystkich napotkanych postaciach mały Janek znajduje oddanych przyjaciół. Pasterka Kasia ratuje go przed rogami czarnego barana, Wojtek pomaga chłopcu wyciągnąć z wody kapelusik i odprowadza go do młyna. Młynarzowa udziela Jankowi schronienia i częstuje go pierogami ze śmietaną. Potem Janek dosiada osiołka i udaje się w powrotną drogę do domu, ale … Przecież Janek ma tyle pomysłów! Chciałby znaleźć w lesie kwiat paproci i podarować go ukochanej mamie na przeprosiny. Czy znajdzie? O tym dowiecie się z przedstawienia.

  Dzięki scenografii Zofii Czechlewskiej – Ossowskiej, świat przedstawiony w sztuce jest prawdziwie baśniowy. Urzeka barwą i pomysłowością plastycznych rozwiązań. Zobaczymy w tym przedstawieniu typowo polskie kukiełki – lalki na patyku oraz pacynki. Spektakl trwa 45 minut be przerwy.

  Widowisko adresowane jest dla Widzów od 3 do 10 lat.

  PODZIEL SIĘ
  CIT Słupsk
  Informacja przygotowana przez Centrum Informacji Turystycznej w Słupsku prowadzoną przez lokalną organizację pozarządową Fundację Partnerstwo Dorzecze Słupi - Kontakt: CIT Słupsk / ul. Starzyńskiego 8 / cit@pds.org.pl / tel. 59 7285041