Spektakl „Hej kolęda, kolęda”

  132
  Wczytuję mapę...

  Data/Czas
  30/12/2017
  16:00 - 19:00

  Nieruchomości

  Lokalizacja
  Teatr Władca Lalek

  Kategorie


  Zdjęcie użytkownika Teatr Władca Lalek.

  Hej Kolęda, Kolęda
  To spektakl teatralny przygotowany na okoliczność świąt Bożego Narodzenia. Świąt, które znacznie częściej kojarzą się z Wielkim Kiermaszem świątecznych Podarków, natomiast co raz rzadziej przypominają o Narodzinach Dzieciątka Jezus.

  A przecież ów stan może ulec zmianie, dzięki umiejętnemu nawiązywaniu do wielu polskich tradycji z których bodaj najpiękniejszym był zwyczaj kolędowania z „jasełkami”. Dzisiaj, po tym starym i niesłusznie zapomnianym obyczaju, ostało się zaledwie kilka oryginalnych tekstów dramatycznych i organizowany rokrocznie w Krakowie przegląd miniaturowych szopek.

  Może zatem nastała najwyższa pora, aby przypomnieć najmłodszym pokoleniom istotę owych świąt! Z takim właśnie zamiarem przygotowany został spektakl pt.: „Hej kolęda, kolęda…” w którym odwołując się do wielowiekowych tradycji inscenizacyjnych, równocześnie została podjęta próba ich przełamania, by w ten sposób przybliżyć współczesnemu widzowi to nieco już „archaiczne” widowisko.

  Spektakl dla dzieci 4+

  Reżyseria: Urszula Szydlik-Zielonka
  Scenografia: Przemysław Laskowski
  Obsada: Urszula Siewierska, Urszula Szydlik-Zielonka, Przemysław Laskowski

  Bilety: 15 zł dorośli, 10 zł dzieci do zakupu przed spektaklem.

  PODZIEL SIĘ
  CIT Słupsk
  Informacja przygotowana przez Centrum Informacji Turystycznej w Słupsku prowadzoną przez lokalną organizację pozarządową Fundację Partnerstwo Dorzecze Słupi - Kontakt: CIT Słupsk / ul. Starzyńskiego 8 / cit@pds.org.pl / tel. 59 7285041