Słupskie ścieżki do Niepodległości

  52
  Wczytuję mapę...

  Data/Czas
  06/04/2018
  09:30

  Nieruchomości

  Lokalizacja
  Miejska Biblioteka Publiczna w Słupsku

  Kategorie


  „Słupskie ścieżki do Niepodległości” to projekt edukacyjny polegający na przeprowadzeniu cyklu warsztatów zakończonych spektaklem teatralnym w formie „czarnego teatru”. Projekt skierowany jest do młodzieży, mającej utrudniony dostęp do dóbr kultury z terenów zagrożonych wykluczeniem. Treścią merytoryczną działań są wydarzenia powiązane z odzyskaniem niepodległości przez Polskę w 1918 r. na poziomie lokalnym. Działania będą realizowane w w czterech częściach” historycznej, literackiej, scenopisarskiej, teatralnej.

  Projekt ma na celu przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu i kulturalnemu  dzieci i młodzieży ze środowisk defaworyzowanych, poprzez uczestnictwo w realizacji inscenizacji teatralnej.

  Projekt jest adresowany do młodzieży w wieku 12-15 lat (do 50 osób) z powiatu słupskiego, z utrudnionym dostępem do dóbr kultury.

  Młodzież będzie uczestniczyła w cyklu warsztatów: historycznych i teatralnych, których tematem przewodnim będzie historia regionalna. Spotkania będą się odbywały w dwóch filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Słupsku: w Filii nr 3 (ul. Zygmunta Augusta 14) oraz w Filii nr 6 (ul. Romera 6).

  PODZIEL SIĘ
  CIT Słupsk
  Informacja przygotowana przez Centrum Informacji Turystycznej w Słupsku prowadzoną przez lokalną organizację pozarządową Fundację Partnerstwo Dorzecze Słupi - Kontakt: CIT Słupsk / ul. Starzyńskiego 8 / cit@pds.org.pl / tel. 59 7285041