Słupskie Czwartki Litwerackie – Małgorzata Soja „Kochałam Ksawerego”

  76
  Wczytuję mapę...

  Data/Czas
  30/11/2017
  17:00 - 19:00

  Nieruchomości

  Lokalizacja
  Muzeum Pomorza Środkowego

  Kategorie


  WięcejSłupskie Czwartki Literackie, spotkanie 5 - Małgorzata Soja
  Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku wspólnie z Instytutem Polonistyki Akademii Pomorskiej w Słupsku, Fundacją PRODIRE i Stowarzyszeniem Pisarzy Polskich Oddział Gdańsk zaprasza na piąte spotkanie z cyklu Słupskie Czwartki Literackie.

  Spotkanie odbędzie się w ostatni czwartek miesiąca, tj. 30 listopada 2017 r. o godz. 17:00 w Sali Rycerskiej Zamku Książąt Pomorskich w Słupsku.

  Gościem spotkania będzie pani Małgorzata Soja, która zaprezentuje książkę pt. „Kochałam Ksawerego”.

  Mikropowieść „Kochałam Ksawerego” została nagrodzona w Międzynarodowym Konkursie Literackim Powroty do źródeł. Fabuła dotyczy losów Natalii i Ksawerego – bohaterów, którzy wyemigrowali z Polski i mieszkają w Nowym Jorku oraz Rzymie. Autorka podejmuje w tej książce dyskurs o dylematach spowodowanych koniecznością dokonania wyboru… Jakiego? Uczestnicy spotkania będą mieli okazję poznać odpowiedź na to pytanie i osobiście porozmawiać z autorką książki.

  Małgorzata Soja jest absolwentką Uniwersytetu Jagiellońskiego, dziennikarką, która pracuje dla pism krajowych i polonijnych w Paryżu i Nowym Jorku. Autorka mieszka w Zamościu.

  V SCL poprzedzi minikoncert fortepianowy. Arkadiusz Cierniak wykona dwa utwory: Sonatę D-dur Ludwika van Beethovena oraz Etiudę cis-moll Fryderyka Chopina.

  Wstęp wolny.

  PODZIEL SIĘ
  CIT Słupsk
  Informacja przygotowana przez Centrum Informacji Turystycznej w Słupsku prowadzoną przez lokalną organizację pozarządową Fundację Partnerstwo Dorzecze Słupi - Kontakt: CIT Słupsk / ul. Starzyńskiego 8 / cit@pds.org.pl / tel. 59 7285041