Przemoc w Biblii

  40
  Wczytuję mapę...

  Data/Czas
  20/06/2018
  17:00

  Nieruchomości

  Lokalizacja
  Miejska Biblioteka Publiczna w Słupsku

  Kategorie


  Zdjęcie użytkownika Klub "Tygodnika Powszechnego" w Słupsku.

  Serdecznie Państwa zapraszamy na spotkanie z Ks. prof. Januszem Lemańskim, które odbędzie się dnia 20.06.2018 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Słupsku.

  Biblia to temat, który może w nas budzić różnorakie skojarzenia, pytania a nawet opór. W Piśmie Świętym człowiek wierzący szuka pouczenia i wskazówek dotyczących życia, czy w opisach spisków, intryg, zabójstw, krwawych wojen i rzezi, człowiek wierzący może znaleźć dla siebie natchnienie? Wielu gorszy się okrucieństwem zawartym w Biblii. Wielu oskarża religie o przemoc. Ileż wojen i okrucieństw było usprawiedliwianych Bogiem?

  A może nie do końca rozumiemy Biblię skoro się nią gorszymy?

  Na te i inne pytania odpowiedź pomoże nam znaleźć Ks. prof. Janusz Lemański, prezbiter diecezji koszalińskiej, biblista, wykładowca Pisma Św. na Uniwersytecie Szczecińskim i w WSD w Koszalinie, autor licznych prac z zakresu biblistyki min. trzytomowego Komentarza do Księgi Rodzaju, oraz Komentarza do Księgi Wyjścia, w prestiżowej serii Nowy Komentarz Biblijny.

  PODZIEL SIĘ
  CIT Słupsk
  Informacja przygotowana przez Centrum Informacji Turystycznej w Słupsku prowadzoną przez lokalną organizację pozarządową Fundację Partnerstwo Dorzecze Słupi - Kontakt: CIT Słupsk / ul. Starzyńskiego 8 / cit@pds.org.pl / tel. 59 7285041