Koncert Sylwestrowy

  263
  Wczytuję mapę...

  Data/Czas
  31/12/2017
  20:00 - 23:59

  Nieruchomości

  Lokalizacja
  Filharmonia Sinfonia Baltica

  Kategorie


  Wykonawcy:
  Sonia Warzyńska – sopran
  Tomasz Tracz – tenor
  Bohdan Jarmołowicz – dyrygent
  Orkiestra Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica

  W programie przeboje z oper, operetek i musicali.

  Sonia Warzyńska

  Swoją edukację artystyczną rozpoczęła w wieku 7 lat grając na skrzypcach. W 2014r. ukończyła w wyróżnieniem Wydział Wokalno-Aktorski Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie dr hab. Marii Seremet.

  Debiutowała w 2014r. jako Zuzanna w „Weselu Figara” W.A.Mozarta na deskach Opery Krakowskiej. Niedługo później wystąpiła we Wrocławiu jako Hanna Glawari w operetce „Wesoła wdówka” F.Lehára. Można ją było również usłyszeć w Teatrze Wielkim w Poznaniu w roli Dydony w operze Henry’ego Purcella pt. „Dydona i Eneasz” pod batutą Paula Esswooda. W jej repertuarze znajduje się ponadto rola Giulietty z opery „Capuleti e i Montecchi” V.Belliniego, Paminy z „Czarodziejskiego fletu” W.A.Mozarta, Night i Nymph z „Fairyqueen” H.Purcella oraz tytułowa partia z „Rodelindy” G.F.Händla.

  Wielokrotnie w Polsce i za granicą wykonywała solowe partie sopranowe w mszach, oratoriach i kantach, jak choćby, w „Requiem d-moll” i „Mszy c-moll” W.A.Mozarta, „Mszy nelsońskiej” J.Haydna, „Oratorium na Boże Narodzenie” C.Saint-Saënsa, czy „Requiem” G.Fauré.

  Zajmuje się również wykonawstwem muzyki operetkowej. Począwszy od wspomnianej już wcześniej „Wesołej Wdówki” bardzo często śpiewała koncerty operetkowe m.in. w Filharmonii Bałtyckiej, wcielając się w takie role jak Adela z „Zemsty nietoperza” J.Straussa, „Giuditta” F.Lehára, czy Sylvia Varescu z „Księżniczki czardasza” I.Kálmána.

  Niejednokrotnie występowała na festiwalach w Polsce i za granicą. Brała udział w takich festiwalach jak: „Starosądecki Festiwal Muzyki Dawnej”, „Muzyka w Starym Krakowie”, „Festiwal Wiolinistyczny” w Częstochowie czy „Estivales en Puisaye” we Francji.

  Laureatka nagrody specjalnej za najlepszą interpretację arii klasycznej na „III Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Giulio Perottiego” w Ueckermünde (Niemcy), II nagrody na „VI Ogólnopolskim Konkursie Pieśni i Arii im. Karola Kurpińskiego” we Włoszakowicach, II nagrody na „VI Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym Impressio Art” w Sopocie oraz wyróżnienia na „XVI Międzynarodowym Konkursie Sztuki Wokalnej im. Ady Sari” w Nowym Sączu.

  Doskonaliła swe umiejętności podczas kursów mistrzowskich i warsztatów wokalnych prowadzonych przez m.in. Rudolfa Piernaya, Helenę Łazarską, Ryszarda Karczykowskiego, Matjaža Robavsa, Mariusza Kwietnia, Paula Esswooda, Rosemarie Landry, Piotra Kusiewicza oraz Jerzego Artysza.

  Tomasz Tracz

  Absolwent Akademii Muzycznej we Wrocławiu. W 2008/2009 był stypendystą Universität für Musik und darstellende Kunst w Graz. Doskonali swoje umiejętności wokalne pod kierunkiem Kazimierza Myrlaka. Finalista I Konkursu Międzynarodowego im. Haliny Halskiej-Fijalkowskiej.
  I wyróżnienie na Festiwalu Młodych Talentów „Bursztynowe mikrofony”.
  Nagroda Specjalna na X Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym w Dusznikach Zdroju.
  Finalista II Konkursu Międzynarodowego im. Jana Kiepury w Krynicy Zdroju.
  Laureat I nagrody International Festival & Contest w Pesaro
  W repertuarze artysty znajdują się partie:
  Don Basilio i Don Curzio z Wesela Figara W. A. Mozarta
  Don Ottavio z Don Giovanniego W. A. Mozarta
  Ferrando z Cosi fan tutte W. A. Mozarta
  Tamino i Monostatos z Czarodziejskiego fletu W. A. Mozarta
  Dorvil z Jedwabnej drabinki G. Rossiniego
  Nemorino z Napoju Miłosnego G. Donizettiego
  Ismaele i Abdallo z Nabucco G.Verdiego
  Alfred i Gaston z Traviaty G. Verdiego
  Toby z Robinsona Crusoe J. Offenbacha
  Jontek z Halki St. Moniuszki
  Dzidzi z Hrabiny St. Moniuszki
  Damazy ze Strasznego Dworu St. Moniuszki
  Remendado z Carmen G. Bizeta
  Orlofsky z Zemsty Nietoperza J. Straussa
  Ottokar z Barona Cygańskiego J. Straussa
  Stach z Cudu mniemanego, czyli Krakowiacy i Górale W. Bogusławskiego i J. Stefaniego
  Sasza z Skrzypka na dachu J. Bock
  Prześladowca z Korczaka Ch. Williama
  Elpenor z Poiesis P. Zycha
  Współpracuje z Operą i Filharmonią Podlaską w Białymstoku, Operą na Zamku w Szczecinie, Operą Śląską w Bytomiu, Operą Novą w Bydgoszczy, Teatrem Muzycznym w Poznaniu i Gliwicach oraz z agencjami muzycznymi w kraju i zagranicą.
  Bilety: 130 zł
  PODZIEL SIĘ
  CIT Słupsk
  Informacja przygotowana przez Centrum Informacji Turystycznej w Słupsku prowadzoną przez lokalną organizację pozarządową Fundację Partnerstwo Dorzecze Słupi - Kontakt: CIT Słupsk / ul. Starzyńskiego 8 / cit@pds.org.pl / tel. 59 7285041