Jarmark Bożonarodzeniowy w Swołowie

  94
  Wczytuję mapę...

  Data/Czas
  10/12/2017
  10:00 - 16:00

  Nieruchomości

  Lokalizacja
  Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie

  Kategorie


  Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie zaprasza na Jarmark Bożonarodzeniowy, który będzie miał miejsce 10 grudnia 2017 r. od godz. 10:00 do godz. 16:00.

  Tegoroczne wydarzenie odbędzie się pod hasłem piernika. Zapach unoszących się w powietrzu przypraw korzennych zaprowadzi Państwa do pieca chlebowego na warsztaty wypieku słupskiego piernika z makiem, jak również tego tradycyjnego pomorskiego wykonywanego z formy snycerskiej. Dodatkowo, zarówno dzieci, jak i dorośli będą mieli możliwość udekorować piernik masą lukrową.

  Dla odwiedzających przygotowany został ponadto kiermasz rękodzieła regionalnych twórców, na którym będzie można nabyć rozmaite ozdoby świąteczne i niepowtarzalne prezenty. Swoją smakowitą ofertę zaprezentują także koła gospodyń wiejskich, u których będzie można skosztować gorącego bigosu, barszczu z uszkami, pierogów z kapustą i grzybami oraz aromatycznego grzanego wina. Na stół świąteczny natomiast zakupić będzie można świeżą rybę, staropolski piernik dojrzewający, zakwas buraczany, domowe przetwory, swojską kiełbasę, rozgrzewające nalewki i wiele, wiele innych produktów.

  Tego dnia do muzeum zawita również Pokojowy Patrol Kolędniczy, bowiem gdzie kolędnicy przywędrują, tam zawsze pojawia się dużo radości i wzruszeń. Wraz z publicznością odtworzą tradycyjne zabawy kolędnicze, zaśpiewają i zagrają piękne, stare kolędy oraz odprawią tradycyjne kolędnicze obrzędy.

  W Zagrodzie Albrechta na gości oczekiwać będą żywe zwierzęta – owieczki pomorskie z jagniętami, konie, stary cap Leon, gęsi, kaczki, kury…

  Jarmark będzie jednocześnie ostatnią sposobnością na zapoznanie się wystawą czasową „Zasmakuj w formie” – prezentującą pomorskie przepisy i formy cukiernicze wykorzystywane w cukierniach, piekarniach, jak również w gospodarstwach domowych Pomorza z przełomu XIX i XX wieku.

  PODZIEL SIĘ
  CIT Słupsk
  Informacja przygotowana przez Centrum Informacji Turystycznej w Słupsku prowadzoną przez lokalną organizację pozarządową Fundację Partnerstwo Dorzecze Słupi - Kontakt: CIT Słupsk / ul. Starzyńskiego 8 / cit@pds.org.pl / tel. 59 7285041