HISTORYCZNY CZWARTEK: „Pomorskie i słupskie losy powstańców listopadowych”

  69
  Wczytuję mapę...

  Data/Czas
  11/10/2018
  18:00 - 20:00

  Nieruchomości

  Lokalizacja
  Galeria Kameralna

  Kategorie


  Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej zaprasza na kolejny z cyklu HISTORYCZNY CZWARTEK.
  Najbliższe spotkanie będzie kontynuacją i rozszerzeniem tematu z ostatniego HISTORYCZNEGO CZWARTKU, który odbył się w Centrum Aktywności Twórczej w Ustce. Temat poświęcony zostanie polskim powstańcom listopadowym, którzy po klęsce powstania listopadowego 1830-1831 znaleźli się w Słupsku i na Pomorzu.
  Gośćmi specjalnymi będą: Marcin Prusak oraz dr Tomasz Katafiasz Prezes Słupskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Historycznego.

  Partnerem SŁUPSKICH HISTORYCZNYCH CZWARTKÓW jest
  Instytut Historii i Politologii Akademii Pomorskiej w Słupsku oraz
  Koło Naukowe Historyków Akademii Pomorskiej.

  „Historyczne czwartki” to spotkania otwarte, na które może przyjść każdy i na które każdy może przynieść pamiątki i inne przedmioty z przeszłości, znajdowane na strychach, w szafach i innych, czasami niespodziewanych miejscach. Za każdym, nawet banalnym przedmiotem, może kryć się niebanalna historia.

  Spotykamy się w każdy pierwszy czwartek miesiąca w Słupsku (Baszta Czarownic lub Galeria Kameralna) oraz w każdy ostatni czwartek miesiąca w Centrum Aktywności Twórczej w Ustce

  Wydarzenie zostało objęte patronatem Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego 2018
  Europejski Rok Dziedzictwa Kulturowego.

  PODZIEL SIĘ
  CIT Słupsk
  Informacja przygotowana przez Centrum Informacji Turystycznej w Słupsku prowadzoną przez lokalną organizację pozarządową Fundację Partnerstwo Dorzecze Słupi - Kontakt: CIT Słupsk / ul. Starzyńskiego 8 / cit@pds.org.pl / tel. 59 7285041