IV Ogólnopolska Konferencja Naukowa Doktorantów-Historyków

  145
  Wczytuję mapę...

  Data/Czas
  29/09/2018
  09:00 - 23:30

  Nieruchomości

  Lokalizacja
  Campus Akademii Pomorskiej

  Kategorie


  Brak automatycznego tekstu alternatywnego.

  29 września 2018 r. doktoranci Instytutu Historii i Politologii Akademii Pomorskiej w Słupsku zapraszają do udziału w IV. Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Doktorantów „Polska i sąsiedzi na przestrzeni wieków”.

  Myślą przewodnią czwartej edycji konferencji pozostaje tematyka dotycząca procesów zachodzących na ziemiach polskich i w krajach sąsiednich, a także wzajemnych relacji Polski z jej sąsiadami.

  Interesować nas zatem będą następujące zagadnienia:

  a) Wieloaspektowość działalności człowieka na ziemiach polskich oraz sąsiednich;
  b) Codzienność mieszkańca ziem polskich i jej sąsiadów na przestrzeni dziejów;
  c) Potyczki, wojny, konflikty zbrojne mające miejsce na ziemiach polskich i sąsiednich w dziejach;
  d) Kwestie relacji gospodarczych, społecznych i politycznych zachodzących na ziemiach polskich i sąsiednich na przestrzeni wieków.

  Konferencja odbędzie się w Słupsku, w siedzibie Akademii Pomorskiej 29 września 2018 roku. Organizatorzy przewidują wydanie wystąpień w recenzowanym wydawnictwie pokonferencyjnym (jeśli recenzje artykułu będą pozytywne). Konferencja jest jednodniowa.

  PODZIEL SIĘ
  CIT Słupsk
  Informacja przygotowana przez Centrum Informacji Turystycznej w Słupsku prowadzoną przez lokalną organizację pozarządową Fundację Partnerstwo Dorzecze Słupi - Kontakt: CIT Słupsk / ul. Starzyńskiego 8 / cit@pds.org.pl / tel. 59 7285041