Wykłady otwarte w związku z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości

  103
  Wczytuję mapę...

  Data/Czas
  21/03/2018
  16:00 - 19:00

  Nieruchomości

  Lokalizacja
  Muzeum Pomorza Środkowego

  Kategorie


  W imieniu Departamentu Promocji i Komunikacji Społecznej Urzędu Marszałkowskiego w Gdańsku Koło Przewodników Terenowych przy Regionalnym Oddziale PTTK w Słupsku zaprasza na otwarte wykłady.

  W związku z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości, serdecznie zapraszamy Państwa na wykłady otwarte i debatę podsumowującą spotkanie. W trakcie wykładów eksperci postarają się zainteresować Państwa sprawami i wydarzeniami historycznymi, które są mniej znane, ale które miały kluczowy wpływ na naszą historię.

  W środę, 21 marca 2018 r. w godz. 16.00-19.00 w Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku odbędą się dwa wykłady:

  1.  „Pomorskie drogi do Niepodległej” wygłosi prof. dr hab. Cezary Obracht-Prondzyński.

  2.  „Walka o utrzymanie polskości przez ludność pogranicza pomorsko-wielkopolskiego w latach 1918-1939” wygłosi prof. dr hab. Zenon Romanow.

  Organizatorzy maja nadzieję, że spotkanie pogłębi posiadaną przez Państwa wiedzę o pomorskich drogach do Niepodległości i będzie inspiracją do dalszego poznawania historii Pomorza i Polski.

  PODZIEL SIĘ
  CIT Słupsk
  Informacja przygotowana przez Centrum Informacji Turystycznej w Słupsku prowadzoną przez lokalną organizację pozarządową Fundację Partnerstwo Dorzecze Słupi - Kontakt: CIT Słupsk / ul. Starzyńskiego 8 / cit@pds.org.pl / tel. 59 7285041