53. Festiwal Pianistyki Polskiej

    25
    Wczytuję mapę...

    Data/Czas
    10/09/2019
    16:00 - 21:00

    Nieruchomości

    Lokalizacja
    Polska Filharmonia "Sinfonia Baltica"

    Kategorie


    7 – 13 września 2019

    7 września – sobota, g. 19:00 Sala Filharmonii i Teatru

    Inauguracja Festiwalu – Koncert symfoniczny „Mistrz i uczeń”

    Fryderyk Chopin: I Koncert fortepianowy e-moll op. 11

    Francis Poulenc: Koncert d-moll na 2 fortepiany i orkiestrę

    Sergiej Rachmaninow: Rapsodia na temat Paganiniego op. 43

    ZBIGNIEW RAUBO – fortepian (1, 2)

    TYMOTEUSZ BIES – fortepian, zwycięzca I Międzynarodowego Konkursu Karola Szymanowskiego w Katowicach (2, 3)

    RUBEN SILVA – dyrygent
    Orkiestra Polskiej Filharmonii „Sinfonia Baltica” im. Wojciecha Kilara w Słupsku

    8 września – niedziela, g. 19:00 Sala Filharmonii i Teatru

    Wieczór jazzu – standardy amerykańskie

    ADAM MAKOWICZ – fortepian

    KRZYSZTOF MEDYNA – saksofon

    9 września – poniedziałek, g. 16:00 Sala Rycerska Zamku Książąt Pomorskich

    Estrada Młodych
    ROBERT MACIEJOWSKI (Tarnów) – zwycięzca I Międzynarodowego Konkursu im. Józefa Krogulskiego

    Fryderyk Chopin: Nokturn Es-dur op. 55 nr 2

    Piotr Czajkowski: 6 Utworów op. 19

    Aleksander Skriabin: V Sonata Fis-dur op. 53

    *   *   *

    MATEUSZ KRZYŻOWSKI (Warszawa) – zdobywca II nagrody Międzynarodowego Konkursu im. Karola Szymanowskiego w Katowicach

    Fryderyk Chopin: Nokturn fis-moll op. 48 nr 2

    Raoul Koczalski: Sonata op. 146

    Karol Szymanowski: Fantazja C-dur op. 14

    9 września  – poniedziałek, g. 19:00 Sala Filharmonii i Teatru

    Salon Laureatów

    TOMASZ RITTER (zwycięzca I Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego na fortepianie historycznym oraz Konkursu „Arthur Rubinstein in memoriam)

    Robert Schumann: Fantasiestücke op. 12

    Fryderyk Chopin: III Sonata h-moll op. 58

    *   *   *

    JAKUB KUSZLIK (laureat czołowych  nagród międzynarodowych konkursów im. Paderewskiego i Rubinsteina oraz Estrady Młodych FPP)

    Johann Sebastian Bach / Ferruccio Busoni: Chorał “Nun komm der Heiden Heiland”

    Robert Schumann: Kreisleriana op. 16

    Ferruccio Busoni: Wariacje i fuga op. 22 na temat Preludium c-moll Chopina

    10 września – wtorek, g. 16:00 Sala Rycerska Zamku Książąt Pomorskich

    Estrada Młodych

    ADAM KAŁDUŃSKI (Bydgoszcz) – laureat międzynarodowych konkursów

    „Arthur Rubinstein in memoriam” i im. Karola Szymanowskiego w Katowicach

    Ignacy Jan Paderewski:

    Nokturn B-dur op. 16 nr 4, Menuet G-dur op. 14 nr 1, Sarabanda h-moll op. 14 nr 2, Krakowiak fantastyczny H-dur op. 14 nr Fryderyk Chopin: II Sonata b-moll op. 35

    *   *   *

    IGOR TORBICKI (Gdańsk)

    Paweł Mykietyn: 4 Preludia

    Karol Szymanowski: 2 Mazurki op. 62

    Stanisław Moniuszko / Henryk Melcer: Prząśniczka

    Michaił Glinka / Milij Bałakiriew: Słowik

    Dymitr Kabalewski: Rondo a-moll op. 59

    10 września – wtorek, g. 19:00 Sala Filharmonii i Teatru

    Muzyka polska XX wieku

    Witold Lutosławski: Partita na skrzypce i fortepian

    Grażyna Bacewicz:

    – II Sonata fortepianowa

    – I Kwintet fortepianowy

    KORNELIA FIGIELSKA – skrzypce (1, 3)

    ŁUKASZ CHRZĘSZCZYK – fortepian (1-3)

    Kwartet smyczkowy (3) w składzie:

    KORNELIA FIGIELSKA – skrzypce

    KAROLINA GUTOWSKA – skrzypce

    AGNIESZKA PODŁUCKA – altówka

    AGATA BĄK – wiolonczela

    11 września – środa, g. 16:00 Sala Rycerska Zamku Książąt Pomorskich

    Estrada Młodych

    PAWEŁ WOJCIECHOWSKI (Warszawa) – zdobywca I nagrody I Międzynarodowego Konkursu im. Józefa Krogulskiego

    Aleksander Skriabin: Fantazja h-moll op. 28

    Paweł Mykietyn: Preludia nr 1 i nr 4

    Ferenc Liszt: Sonata-Fantazja „Po lekturze Dantego”

    *   *   *

    MIŁOSZ LEWANDOWSKI (Poznań)

    Karol Szymanowski: Wariacje b-moll op. 3

    Sergiej Rachmaninow: 6 Etudes-tableaux op. 33

    11 września  – środa, g. 19:00 Sala Filharmonii i Teatru

    Recital fortepianowy – polskie sonaty fortepianowe

    RADOSŁAW SOBCZAK

    Ignacy Jan Paderewski:
    – Menuet G-dur op. 14 nr 1
    – Sonata es-moll op. 21

    Marcin Tadeusz Łukaszewski: 4 Etiudy transcendentalne „Pory roku”

    *   *   *

    Piotr Pietkiewicz: Epifonia nr 6

    Karol Szymanowski: II Sonata A-dur op. 21

    * promocja płyty CD z nagraniami utworów fortepianowych Ignacego Jana Paderewskiego

    12 września  – czwartek, g. 19:00 Sala Wernisażowa im. Barbary Zielińskiej w Słupskim Spichlerzu Sztuki MPŚ

    I Koncert z cyklu „Witkacy – obrazy w dźwięku”

    Karol Szymanowski:

    – Źródło Aretuzy, nr 1 z cyklu „Mity” op. 30

    – Sonata d-moll na skrzypce i fortepian op. 9

    Mikołaj Hertel: „Witkacy – autoportret” na sopran, alt i kwintet fortepianowy

    (światowe prawykonanie utworu zamówionego przez Festiwal Pianistyki Polskiej)

    KORNELIA FIGIELSKA – skrzypce (1-3)

    ŁUKASZ CHRZĘSZCZYK – fortepian (1-2)

    EWELINA SIEDLECKA-KOSIŃSKA – sopran (3)

    ELWIRA JANASIK – alt (3)

    Kwartet smyczkowy (3) w składzie:

    KORNELIA FIGIELSKA – skrzypce

    KAROLINA GUTOWSKA – skrzypce

    AGNIESZKA PODŁUCKA – altówka

    AGATA BĄK – wiolonczela

    MIKOŁAJ HERTEL – fortepian (3)

    13 września – piątek, g. 19:00 Sala Filharmonii i Teatru

    Zakończenie Festiwalu

    Laureaci Estrady Młodych 2019’ – występy solowe laureatów (wręczenie dyplomów i wyróżnień)

     

    * * *

    Finałowy koncert symfoniczny z cyklu „Wszystkie koncerty fortepianowe Raoula Koczalskiego”

    Raoul Koczalski: V Koncert fortepianowy d-moll (1942 r.)

    JOANNA ŁAWRYNOWICZ – fortepian

    RUBEN SILVA – dyrygent

    Orkiestra Polskiej Filharmonii „Sinfonia Baltica” im. Wojciecha Kilara w Słupsku

    PODZIEL SIĘ
    CIT Słupsk
    Informacja przygotowana przez Centrum Informacji Turystycznej w Słupsku prowadzoną przez lokalną organizację pozarządową Fundację Partnerstwo Dorzecze Słupi - Kontakt: CIT Słupsk / ul. Starzyńskiego 8 / cit@pds.org.pl / tel. 59 7285041