W dniach 05.10.2015 – 16.10.2015 Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 4 im. Orła Białego gościło Panią Arianę Reboredo Orgeira w ramach projektu Erasmus+. Koordynatorem współpracy z ramienia Gimnazjum nr 4 została Pani Monika Skawińska – pedagog szkolny.

Nieruchomości

Przez okres dwóch tygodni uczniowie Gimnazjum nr 4 gościli w na lekcjach wolontariuszkę Ariane Reboredo Orgeira, która prowadziła lekcje we współpracy z nauczycielami języka angielskiego:

Panią Martą Ignacik,

Panią Katarzyną Kanclerz,

Panią Sylwią Sexton,

Panią Jeleną Semeniuk,

Panem Tomaszem Ćwilem.

W czasie lekcji promowała szeroko rozumianą kulturę hiszpańską, opowiadała o realiach swojego kraju. Ariana odpowiadała na różnorodne pytania młodzieży, dotyczące sportu, muzyki, kulinariów, świąt, tradycji itp. Przedstawiała prezentację na temat swojej ojczyzny. Z uwagi na fakt, iż lekcje odbywały się w języku angielskim, była to doskonała okazja do ćwiczenia użytkowego, codziennego języka, funkcji i struktur językowych, a także pogłębiania kompetencji komunikacyjnych oraz społeczno-kulturowych uczniów.

Zajęcia zawierały również elementy nauki języka hiszpańskiego oraz języka polskiego. Uczniowie Gimnazjum nr 4 z wielkim entuzjazmem podeszli do tych spotkań, niektóre osoby wyraziły także chęć regularnego uczestnictwa w dodatkowych zajęciach języka hiszpańskiego, gdyby zostały one zorganizowane.

Ponadto Ariana brała udział w zajęciach sportowych wspólnie z młodzieżą z naszego Gimnazjum. 14.10.2015 z okazji obchodów Dnia Edukacji Narodowej miała okazję uczestniczyć w świętowaniu przez młodzież i pracowników szkoły tej uroczystości.

PODZIEL SIĘ