pixabay.com

W marcu rozpoczęła się pierwsza w tym roku bezpłatna zbiórka odpadów wielkogabarytowych i elektrośmieci. Dzięki niej mieszkańcy Słupska po raz kolejny będą mogli w łatwy sposób pozbyć się kłopotliwych odpadów, takich jak zużyte meble czy sprzęty gospodarstwa domowego. Zbiórkę odpadów wielkogabarytowych i elektrośmieci przeprowadza PGK Sp. z o. o. w Słupsku oraz firmy KING Joanna Staniuk-Sommer i Sommer Sp. z o. o.

Nieruchomości

Jak wygląda zbiórka?

Odpady wielkogabarytowe oraz zużyty sprzęt należy ustawiać przy pojemnikach na odpady komunalne. Z kolei na osiedlach domów jednorodzinnych przeprowadzana jest typowa „wystawka”, czyli mieszkańcy wystawiają wymienione odpady przed ogrodzenie, poza teren ich posesji.

Podczas wystawiania odpadów należy zachować rozwagę i zwrócić uwagę na to, aby nie utrudniały one ruchu pieszego i samochodowego, a także, by nie stanowiły zagrożenia dla przechodniów. „Wystawka” obowiązuje również na ulicach, przy których znajdują się niewielkie wspólnoty mieszkaniowe.

Odpady należy ustawiać przed posesją lub w miejscach gromadzenia odpadów komunalnych do godz. 7:30 tego dnia, na który przewidziana jest zbiórka w harmonogramie na danej ulicy (harmonogram do pobrania poniżej).

Do odpadów wielkogabarytowych/elektrośmieci zaliczamy m. in.:
– biurka, stoły;
– deski do prasowania, skrzydła drzwiowe, żyrandole;
– dywany, wykładziny;
– garderoby, wieszaki;
– kanapy, łóżka, materace, rogówki, sofy, tapczany;
– komody, kredensy, szafy, regały, witryny;
– krzesła, taborety, fotele, pufy, hokery, stołki;
– ławy, ławki, półki wiszące;
– wózki dziecięce, rowery, hulajnogi;
– pierzyny, pościele, poduszki, kołdry;
– zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, m.in.: komputery, laptopy, tablety, konsole, drukarki, skanery, płyty CD/DVD,
– kable, przewody, radia, głośniki, słuchawki, wieże Hi-Fi, wzmacniacze,
– odtwarzacze MP3/4, dyktafony, telefony komórkowe i stacjonarne, ładowarki,
– aparaty fotograficzne, kamery, lampy błyskowe, akcesoria fot., baterie,
– konwertery, tunery, dekodery, piloty,
– telewizory, magnetowidy, odtwarzacze CD/DVD, zestawy kina domowego,
– kuchenki zwykłe i mikrofalowe, lodówki, zamrażarki, pralki, okapy, zmywarki,
– płyty grzewcze, suszarki, ekspresy do kawy, czajniki elektr.,
– drobne AGD, np.: tostery, sokowirówki, roboty kuchenne, wagi, frytkownice,
– golarki, grzejniki elektr., odkurzacze, żelazka, maszyny do szycia.

Jednocześnie przypominamy, że na terenie Miasta, poza organizowanymi czterema zbiórkami odpadów wielkogabarytowych oraz zużytego sprzętu elektrycznego i elektrofonicznego w roku 2018, zabrania się składowania w/w odpadów przy osłonach śmietnikowych i pojemnikach na odpady komunalne. Każdy mieszkaniec Miasta w celu pozbycia się odpadów problemowych poza organizowanymi akcjami, może dostarczyć swoje odpady do Punktów Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK), które zlokalizowane są przy ulicy Bałtyckiej 11a oraz przy ulicy Szczecińskiej 112 w Słupsku, gdzie zostaną bezpłatnie przyjęte i zagospodarowane.

Punkty Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych czynne są w dni powszednie w godzinach od 7:00 do 18:00 oraz w soboty w godzinach od 7:00 do 15:00.

HARMONOGRAMY ODBIORU ODPADÓW WIELKOGABARYTOWYCH I ELEKTROODPADÓW:

PODZIEL SIĘ