OLYMPUS DIGITAL CAMERA

W imieniu artysty Henryka Klai zapraszamy 16 czerwca 2018 o 16.00 na wernisaż wystawy „Dzikość i pożądanie”/”Wildness and desire” w Domu Towarowym przy Placu Zwycięstwa 11.

Nieruchomości

plakat_ok
Na wystawie, której kuratorem jest Grzegorz Szczepłocki, eksponowane będą neoekspresyjne obrazy, grafiki i rysunki powstałe w czasie 30-letniej pracy twórczej Henryka Klai (1988-2018). Autor jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych im. E.Gepperta we Wrocławiu na Wydziale Malarstwa Grafiki i Rzeźby (kier.projektowanie graficzne) w pracowni
prof. Jana Jaromira Aleksiuna, a swoje prace dyplomowe („Requiem według Mozarta”) prezentował w prestiżowej wrocławskiej Galerii Foto-Medium-Art. Po studiach brał udział i zdobywał laury na ogólnopolskich i międzynarodowych pokazach sztuki (m.in.”Sąsiedzi”- wystawa grafiki polskiej, niemieckiej, czeskiej i słowackiej Norymberga 1991, „Intergrafia” Wrocław / La Louviere (Belgia 1991), Augsburg (Niemcy 1992), „Zamek Wyobraźni” Bytów 1993). Prace Henryka Klai znajdują się w galeriach i zbiorach prywatnych w kraju i za granicą.
Wystawa „Dzikość i pożądanie”/”Wildness and desire”: Złota Kamienica,
Plac Zwycięstwa 11,  czynna będzie do końca czerwca 2018r.

Projekt realizowany jest w ramach Stypendium Prezydenta Miasta Słupska w dziedzinie kultury na 2018 rok.

 

 

PODZIEL SIĘ