Zdjęcie z filtrem, wygląda jak rysunek: uśmiechnięta kobieta przytula dziecko w koszulce w paski.
Fot. Pixabay

Szkoła Rodzenia „Jakość narodzin – Jakość życia” zaprasza rodziców i ich dzieci oraz rodziców spodziewających się dziecka na cykl bezpłatnych spotkań, warsztatów i wykładów, które zostały zorganizowane z okazji obchodów Międzynarodowego Tygodnia Bliskości.

Nieruchomości

Międzynarodowy Tydzień Bliskości to święto stworzone przez organizację BabyWearing International Inc., która propaguje noszenie dzieci w chustach, miękkich nosidłach czy po prostu w ramionach rodziców. Hasłem tegorocznej, dziewiątej edycji Tygodnia Bliskości jest „Zamotani”. Inspiracją dla hasła były splecione, zamotane ze sobą pojedyncze i różnorodne nici, które złączone ze sobą tworzą materiały, z których powstają chusty i nosidła. Wszystkie te nici tworzą jeden materiał tak samo jak wszyscy ludzie i grupy z całego świata tworzą jedną społeczność noszących.

Tegoroczna edycja Tygodnia Bliskości w Słupsku odbędzie się w Szkole Rodzenia przy ul. Westerplatte 1 od 03 do 06.10.2017 r., a w programie m.in.:

  • spotkanie  z dietetykiem – Z miłości do małego brzuszka! Superfood, czym jest superjedzenie?
  • spotkanie z psychologiem – „Bliskie spotkania 3 stopnia” – UFO – Urodzony Fajny Osesek – ląduje w domu…
  • pokazy chustonoszenia dla rodziców zainteresowanych tematyką chust i noszenia
  • spotkania z muzyką i językiem angielskim

Październik jest również miesiącem walki z rakiem piersi, dlatego podczas Tygodnia Bliskości w Słupsku odbędzie się spotkanie pn. „Dbaj o piersi w każdym wieku”. Na spotkaniu panie dowiedzą się jak ważne jest samobadanie piersi oraz nauczą się jak prawidłowo je wykonywać.

HARMONOGRAM TYGODNIA BLISKOŚCI W SŁUPSKU (LINK)

Szkoła Rodzenia działa w ramach projektu „Zdrowie – Mama i Ja” finansowanego przez Miasto Słupsk, a realizowanego przez Samodzielny Publiczny Miejski Zakład Opieki Zdrowotnej w Słupsku.

PODZIEL SIĘ