KINÓWKI.pl

16 kwietnia na 18.00 zapraszamy do kina Rejs Słupskiego Ośrodka Kultury, na pokaz specjalny filmu Xaviera Legranda „Jeszcze nie koniec„. Za swój debiutancki obraz reżyser otrzymał w ubiegłym roku Srebrnego Lwa na festiwalu w Wenecji.

Nieruchomości

Bohaterami filmu jest rodzina Bessonów. Miriam i Antoine rozwodząc się toczą bój o prawa do opieki nad dziećmi. Dotyczy to zwłaszcza 11-letniego Juliena. Miriam składa wniosek o wyłączną opiekę z powodu rzekomej przemocy, jakiej Antoine miał się dopuścić wobec ich córki. Mężczyzna odrzuca oskarżenia i przedstawia własną wersję wydarzeń. Julien staje się zakładnikiem narastającego konfliktu pomiędzy rodzicami. Przyparty do muru stara się zapobiec najgorszemu.

Po seansie proponujemy Państwu udział w spotkaniu z zaproszonymi gośćmi: komisarz Elżbietą Rychert, mecenas Danutą Wawrowską, prokurator Magdaleną Kasperską oraz Arturem Kowalewskim koordynatorem Programu Korekcyjno-Edukacyjnego dla Osób Stosujących Przemoc. Moderatorką spotkania będzie Marta Makuch, prezeska słupskiego Centrum Inicjatyw Obywatelskich.

Obrazem Legranda rozpoczynamy w kinie Rejs nowy cykl pod nazwą PO FILMIE, w ramach którego będziemy prezentować produkcje poruszające ważne tematy społeczne, którym towarzyszyć będą panele dyskusyjne. Celem pokazów jest rozbudzenie wrażliwości, zwiększenie świadomości społecznej i edukacja przez film.

Bilety na seans są dostępne w kasie kina Rejs oraz w sprzedaży internetowej Ekobilet.

Cykl jest realizowany przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

PODZIEL SIĘ