1. Mamy kolejne dobre informacje związane z działaniami rewitalizacyjnymi  naszym mieście. Pierwsza z nich dotyczy remontu remontu kamienicy Otto Freundlicha, która będzie przeznaczona na potrzeby utworzenia Centrum Wsparcia. Wybraliśmy wykonawcę tych robót – Przedsiębiorstwo Instalacji i Konstrukcji     „INSTALEX” M. Zieliński Sp.jw. ze Słupska. W najbliższym czasie podpiszemy umowę z Wykonawcą. Na remont     przeznaczymy prawie 2,2 mln zł.

Nieruchomości

Druga informacja dotyczy ulic Długiej, Ogrodowej, Płowieckiej i Sygietyńskiego – Zarząd Infrastruktury Miejskiej ogłasza przetarg na ich przebudowę.

2. Co do zmian w przestrzeni miejskiej – znowu oddajemy ją w ręce mieszkańców i mieszkanek naszego miasta. Od dzisiaj do 5 do 31 marca mieszkańcy i mieszkanki Słupska mogą zgłaszać zadania do Słupskiego Budżetu Partycypacyjnego 2019. Po raz kolejny przeznaczamy na to 2 mln zł – 1,7 mln zł na zadnia infrastrukturalne oraz 300 tys. zł na zadania społeczne.

Zgłaszanie zadań odbywa się oczywiście dwojako – elektronicznie poprzez stronę www.slupsk.wybiera.pl oraz papierowo w Wydziale Dialogu i Komunikacji Społecznej.
W tym roku zgłaszać oraz głosować mogą wszyscy mieszkańcy i wszystkie mieszkanki naszego miasta – bez względu na wiek.

Mamy nadzieję, że słupszczanie i słupszczanki ponownie wykażą się kreatywnością i zaprezentują nam wiele ciekawych pomysłów – zarówno na projekty infrastrukturalne, jak i projekty społeczne. Szczegóły dotyczące procesu  dostępne są na stronie www.slupsk.wybiera.pl

3. W marcu rozpoczynamy nabory do przedszkoli oraz szkół podstawowych.
Od 1 marca można składać wnioski o przyjęcie do szkoły podstawowej, natomiast 8 marca ruszą nabory do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych.
Szczegóły dostępne w artykułach:

http://www.slupsk.pl/nabor-do-przedszkoli-na-rok-szkolny-20182019-68104/
http://www.slupsk.pl/nabor-do-i-klas-podstawowych-68102/

4. Kontynuujemy dyskusję na temat projektu uchwały reklamowej. Od 1 marca do 12 kwietnia 2018 każdy zainteresowany może ponownie zgłosić uwagi do projektu dokumentu uchwały reklamowej – tym razem w ramach wyłożenia do publicznego wglądu.
Zachęcamy do udziału w anonimowej ankiecie dot. reklam w mieście, która dostępna jest na stronie miasta.

5. Ogłosiliśmy dwa ustne przetargi na sprzedaż nieruchomości przy ul. Zaborowskiej oraz przy ul. Koszalińskiej. Szczegóły dot. przetargów dostępne są na:

http://bip.um.slupsk.pl/przetargi/1634.html
http://bip.um.slupsk.pl/przetargi/1632.html

6. Trzeci rok z rzędu postanowiliśmy przekazać słupszczanom i słupszczankom publikację dot. budżetu miasta.  Doświadczeni poprzednimi latami wiemy, że ten sposób komunikowania się z mieszkańcami i mieszkankami naszego miasta się sprawdza.
Broszura w sposób łatwy i krótki prezentuje najważniejsze informacje dot. budżetu Słupska na 2018 rok. W tym roku stworzyliśmy plansze, które będziemy ustawiać w różnych częściach miasta oraz przekazywać poglądowo do szkół.

7. W tym roku obchodzimy stulecie uzyskania przez kobiety praw wyborczych.
W związku z tym w szkołach ponadpodstawowych odbędzie się cykl wykładów „Polka Niepodległa”.  Pierwszy z nich odbędzie się 8 marca w Międzynarodowy Dzień Kobiet.
„Polka Niepodległa” to wspólna inicjatywa Beaty Maciejewskiej pełnomocniczki Prezydenta Miasta Słupska ds. zrównoważonego rozwoju, Rady Kobiet przy Prezydencie Miasta Słupska i Wydziału Edukacji.

8. Od 1 marca Nocna Opieka Chorych nie będzie działać w gabinecie Lekarza Domowego przy ul. Kołłątaja 31. W zamian uruchomiony zostanie dodatkowy gabinet lekarski w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym przy ul. Hubalczyków 1.
Pozostałe punkty Nocnej Opieki Chorych nie ulegają zmianie i są to:
– punkt Nocnej Opieki Chorych w Ustce przy ul. Mickiewicza 12
– punkt w NZOZ w Kobylnicy przy ul. Głównej 54 a.

9. Zapraszamy do wzięcia udziału w uroczystościach upamiętniających robotników przymusowych rozstrzelanych w 1945 roku –  7 marca 2018 roku w Lasku Południowym.
O 12.15 – zbiórka na pl. Zwycięstwa przy autobusach MZK i przejazd do Lasku Południowego.
O 13.00 – rozpoczęcie uroczystości – w jej trakcie m. in.  program artystyczny przygotowany przez Koło Teatralne Młodzieżowego Domu Kultury w Słupsku, wystąpienie okolicznościowe przemówienie płk. Zenona Klemenczaka Prezesa Stowarzyszenia Polaków Represjonowanych przez III Rzeszę.

PODZIEL SIĘ