Światowy Dzień Zdrowia
Światowy Dzień Zdrowia

Na cześć powstania Światowej Organizacji Zdrowia, co roku w dniu 7 kwietnia obchodzone są dwa Święta: Światowy Dzień Zdrowia oraz Dzień Pracownika Służby Zdrowia.

Nieruchomości

Celem szczególnym Światowego Dnia Zdrowia jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na ważne problemy zdrowotne. Corocznie od 1950 roku obchody tego Święta odbywają się pod innym hasłem i rokrocznie dotyczy ono priorytetowych działań zdrowotnych prowadzonych przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) w danym roku. Tegoroczne hasło to „Depresja – porozmawiajmy o niej”.

Z tej okazji realizatorzy projektu „Zdrowie – Mama i Ja” spotkali się z uczniami z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Słupsku, aby opowiedzieć o tym, jak rozpoznać objawy i czym jest depresja, która niestety dotyka coraz więcej młodych osób. Spotkanie poprowadził psycholog Krzysztof Nowak-Moszczyński z Poradni Planowania Rodziny.

Światowy Dzień Zdrowia

Z okazji Dnia Pracownika Służby Zdrowia Prezydent Robert Biedroń wraz z Dyrektor Marią Mazur odwiedzali przychodnie rejonowe SPMZOZ w Słupsku. W przychodni przy ul. Westerplatte 1 Prezydent przywitał się z młodzieżą biorącą udział w obchodach oraz udzielił wywiadu do programu „Zdrowie i Rodzina” realizowanego w ramach projektu „Zdrowie – Mama i Ja”. Projekt realizowany jest przez SPMZOZ w Słupsku, finansowany przez Miasto Słupsk.

Dzień Pracownika Służby Zdrowia

Dzień Pracownika Służby Zdrowia

PODZIEL SIĘ