OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Jak co roku stypendia Prezydenta Miasta Słupska w dziedzinie kultury cieszyły się dużym zainteresowaniem. Komisja stypendialna miała do rozpatrzenia 19 wniosków złożonych przez twórców, animatorów i artystów. Po wnikliwej ocenie  Prezydent Miasta Słupska Robert Biedroń przyznał stypendia kulturalne:

Nieruchomości

1. Marcinowi Prusakowi – dziennikarzowi, nagrodzonemu za najlepszy debiut dziennikarski roku 2004 w redakcji Dziennika Bałtyckiego, stypendyście Marszałka Województwa Pomorskiego w 2016 r., autorowi filmów dokumentalnych: „Po ich trudzie pozostał tylko ślad” 2016r. oraz „Ułani, ułani 2.0” 2017r. Stypendium w wysokości 4 500 zł przeznaczone zostanie na realizację filmu dokumentalnego „Słupskie Powstanie Warszawskie”.

2. Henrykowi Klaji – artyście plastykowi zajmującemu się malarstwem, grafiką i rysunkiem, który studiował projektowanie graficzne na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu a także był wykładowcą Akademii Pomorskiej w Słupsku. Stypendium w wysokości 9 000 zł przeznaczone zostanie na przygotowanie nowych prac malarskich i rysunkowych oraz zorganizowanie wystawy „Henryk Klaja – sztuka w czasach # Niepodległości”.

3. Łukaszowi Sasko – artyście muzykowi, związanemu działaniami artystycznymi z zespołami „Ze Velocipedes”, „B=Hearts”, koncertującemu między innymi z takimi zespołami jak „The Fruitakes”, „Side Roads”, współpracującemu z takimi muzykami jak Tymon Tymański i Irek Wojtczak. Stypendium w wysokości 9 500 zł przeznaczone zostanie na realizację spektaklu muzycznego „Tlen”.

4. Mikołajowi Prynkiewiczowi – absolwentowi Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu, aktorowi PTL „Tęcza”, stypendyście Marszałka Województwa Pomorskiego w 2017 r. Stypendium w wyśokosci 2 000 zł przeznaczone zostanie na realizację performanc’u tanecznego „W niedzielę to ja chodzę na dancefloor” .

 

PODZIEL SIĘ