Stadion z lotu ptaka
Back
Następny

Opis

Kompleks sportowy przy ulicy Madalińskiego 4, w skład którego wchodzi Stadion 650-lecia, Centrum Lekkoatletyczne im. Ryszarda Ksieniewicza, Hala Sportów Walki jest jednym z najlepszych obiektów sportowych na Pomorzu.

Stadion 650-lecia położony jest w niecce otoczonej lasem, z dala od miejskiego zgiełku. Obiekt zaliczany jest do II klasy IAAF (Międzynarodowe Stowarzyszenie Federacji Lekkoatletycznych) i wyposażony jest w:

* ośmiotorową bieżnię o długości 400 m
* 1 stanowisko do pchnięcia kulą
* 2 przeciwległe rozbiegi do rzutu oszczepem
* 2 przeciwległe rozbiegi do skoku w dal
* 2 przeciwległe rozbiegi do trójskoku
* 2 przeciwległe rozbiegi do skoku wzwyż
* 2 przeciwbieżne rozbiegi do skoku o tyczce
* stanowisko do rzutu dyskiem
* stanowisko do rzutu młotem
* boisko trawiaste do gry w piłkę nożną o wymiarach 60 m x 90 m.

W 2012 roku do użytku została oddana Hala Lekkoatletyczna wraz z Internatem Sportowym pod nazwą Centrum Lekkoatletyczne im. Ryszarda Ksieniewicza. W skład kompleksu wchodzą również, profesjonalnie wyposażona siłownia, sauna, sala konferencyjna oraz komora do krioterapii ogólnoustrojowej.

Mimo, iż nazwa wskazuje na to, że jest to obiekt lekkoatletyczny, należy zauważyć, że jest to hala wielofunkcyjna. Trenuje, lub trenowało na niej blisko 90% klubów i stowarzyszeń zarejestrowanych na terenie Słupska. Kompleks jest ogólnodostępny dla mieszkańców Słupska.

Z myślą o sportowcach jak i o osobach indywidualnych powstał Internat Sportowy z 40 miejscami noclegowymi, każdy pokój ma własny węzeł sanitarny, telewizor oraz dostęp do bezprzewodowego internetu. Przy nowej Hali Sportów Walki, powstała również restauracja, dzięki której osoby przebywające w Centrum Lekkoatletycznym, mogą korzystać z bogatej oferty wyżywienia.

W ubiegłym roku, do kompleksu przy ul. Madalińskiego 4, dołączyła kompletnie zmodernizowana i profesjonalnie wyposażona Hala Sportów Walki, dzięki której kluby trenujące te dyscypliny takie jak: sekcja judo, sekcja aikido, sekcja brazylijskiego jiu-jitsu mogą rozwijać swoje umiejętności oraz przy współpracy z SOSIR organizować zawody, turnieje i wiele innych imprez.

Back
Następny
PODZIEL SIĘ
SOSIR
Słupski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Słupsku