Serdecznie zapraszamy seniorki i seniorów ze Słupska do uczestnictwa w Finale Słupskich Dni Seniora 2019, który zaplanowano w tym roku na 13 i 14 czerwca.

Nieruchomości

Uroczyste rozpoczęcie Słupskich Dni Seniora będzie miało miejsce w czwartek o 10.00 w Parku Waldorffa przy ul. Jana Pawła II. Będziemy mieli okazję zobaczyć trzy tańce salonowe, wykonane przez grupę seniorów z oprawa muzyczną muzyków Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica ze Słupska. W Parku odbędzie się również akcja Bookcrossing – Uwalniamy książki! Wydarzenie zakończy uroczysty przemarsz ulicami miasta do budynku Słupskiego Centrum Organizacji Pozarządowych i Ekonomii Społecznej przy ul. Niedziałkowskiego 6.

W SCOPiESie odbędzie konferencja, w trakcie której m.in. będziemy rozmawiać o teleopiece (systemie wsparcia dla seniorów) i możliwości skorzystania z usługi FACHMAN (nieodpłatne świadczenie usług w formie drobnych napraw dla samotnych seniorów). Specjaliści opowiedzą o sposobach właściwej pielęgnacji skóry, a także o zapobieganiu i niwelowaniu skutków osteoporozy.

Drugi dzień, 14 czerwca br. od 10.00 do 15.00, to kontynuacja konferencji w SCOPiESie. Gości przywita Klub KAWON, a następnie uczestnicy będą mieli okazję porozmawiać ze specjalistami z zakresu chorób tarczycy oraz dietetykami. Dodatkowo, ważny aspekt życia człowieka w każdym wieku – stan umysłu, zdrowie psychiczne, sfera mentalna – to tematy, o których seniorzy będą rozmawiać z przedstawicielem SPMZOZ Słupsk.

Dodatkowo, w czasie obu dni konferencji uczestnicy będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych, takich jak badanie krwi, badanie podoskopowe stóp, pomiar ciśnienia z analizą składu i masy ciała, kinesiotaping, spirometria, masaż, badanie słuchu, badanie skóry.

Wydarzeniom towarzyszy też wystawa prac seniorów, która mieści się w Klubie Seniora przy Ośrodku Sportowo – Edukacyjnym, ul. Niedziałkowskiego 2.

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowym Harmonogramem Słupskich Dni Seniora 2019 (link) oraz na poniższej grafice.

Wydarzenie objęte zostało Patronatem Prezydenta Miasta Słupska; projekt, w ramach którego odbywają się Słupskie Dni Seniora finansowany jest ze środków Miasta Słupska.

PODZIEL SIĘ