Słupska drużyna wózkowiczów po wręczeniu pucharów.

Za nami IV Integracyjny Turniej Gry w Kręgle Osób Niepełnosprawnych, który odbył się w listopadzie w słupskiej Kręgielni MK BOWLING.

Nieruchomości

W turnieju udział wzięli głównie uczestnicy projektu „Kręgle – graj z nami! – IV edycja”, w ramach którego niepełnosprawni mieszkańcy Słupska mieli bezpłatny dostęp do gry w kręgle. W zawodach rywalizowały osoby z niepełnosprawnościami, ale i pełnosprawni członkowie rodzin, ich przyjaciele oraz znajomi.

Tytuł najlepszej zawodniczki Turnieju zdobyła Natalia Ner (206 punktów), zaś najlepszym zawodnikiem został Sławomir Śpiewak (242 punkty).

W ramach tegorocznych zawodów zorganizowany został również Turniej Miast, w którym udział wzięły osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich. Drużyny Słupska i Koszalina rywalizowały o Puchar Prezydenta Miasta Słupska – Roberta Biedronia. Niestety, z przyczyn niezależnych od organizatorów, nie dotarła drużyna z Kołobrzegu. Liczymy, że w kolejnych latach – uda nam się znowu spotkać.

Wynik Turnieju Miast nikogo nie zaskoczył. Drużyna ze Słupska jest niepokonana od początku istnienia Turnieju i pierwsze miejsce zdobyła już czwarty raz. Co więcej – Słupsk zajmuje najwyższe miejsce na podium tak naprawdę po raz dziesiąty, gdyż w bliźniaczym Turnieju, organizowanym przez Stowarzyszenie „Ikar” w Koszalinie, ekipa ze Słupska zwyciężyła sześć razy z rzędu.

W skład reprezentacji Słupska weszli:

  • Mirosław Piszko,
  • Kuba Nacfalski,
  • Alicja Świątek-Brzezińska,
  • Małgorzata Kołodziejczak.

Drużyna ze Słupska zdobyła 663 punkty, zaś z Koszalina 453 punkty (wyniki trzech najlepszych graczy).

Cieszymy się sukcesem naszych wózkowiczów i liczymy na kolejne trofeum w przyszłym roku! Zaś wszystkim uczestniczkom i uczestnikom serdecznie gratulujemy oraz z niecierpliwością czekamy na kolejne rozgrywki.

Turniej zorganizowany został przez Stowarzyszenie „ARCUS” w ramach projektu „Kręgle – graj z nami! – IV edycja”, który jest współfinansowany ze środków pochodzących z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

PODZIEL SIĘ