eco-green-hostels

Słupsk został po raz kolejny doceniony w prestiżowym konkursie ECO-MIASTO organizowanym po raz piąty przez Ambasadę Francji. Otrzymaliśmy wyróżnienia w dwóch kategoriach: „zieleń a powietrze” oraz „systemy energetyczne”.

Nieruchomości

Uroczystość wręczenia nagród odbyła się podczas konferencji „INNOWACYJNE ECO-MIASTO: zdrowe środowisko, zdrowi ludzie” 8 listopada w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Urząd Miejski w Słupsku reprezentowała Beata Maciejewska – Koordynatorka Gabinetu Prezydenta Miasta Słupska i Pełnomocniczka Prezydenta ds. zrównoważonego rozwoju oraz Dariusz Szwed – Doradca Prezydenta Miasta Słupska ds. zagranicznych.

W kategorii systemy energetyczne zostaliśmy docenieni za dostrzeżenie problemu ubóstwa energetycznego i działania mające na celu jego ograniczenie, jak również projekt „Słupskiego Klastra Bioenergetycznego” oraz kontynuację kompleksowych działań w celu obniżenia zużycia energii w mieście i owocną współpracą z firmami zewnętrznymi. Zaś w kategorii „zieleń a powietrze” zostaliśmy wyróżnieni za wprowadzenie terenów zieleni jako elementu wspierającego rewitalizację miasta.

PODZIEL SIĘ