Fot. Pixabay

Regionalne Centrum Wolontariatu w Słupsku zaprasza wolontariuszy, koordynatorów wolontariatu, nauczycieli, pedagogów, przedstawicieli instytucji publicznych i organizacji pozarządowych do bezpłatnego uczestnictwa w projekcie pt.: „Wolontariackie Inicjatywy Obywatelskie”.

Nieruchomości

Projekt oferuje cykl czterech seminariów wymiany doświadczeń dla koordynatorów wolontariatu/opiekunów Szkolnych Klubów Wolontariusza, a także zajęcia edukacyjne nt. wolontariatu dla wolontariuszy.

Pierwsze seminarium odbędzie się 18 marca br. (poniedziałek)  od 10:00 do 14:00 w Słupskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Ekonomii Społecznej, przy ul. Niedziałkowskiego 6 w Słupsku.

Uczestnictwo w seminarium jest bezpłatne.

Tematyka I seminarium:

  1. Zgłoszenie zapotrzebowania na przeprowadzenie zajęć edukacyjnych w szkołach, ngo, instytucjach – 2h – nieodpłatnie dla wolontariuszy.
  1. Aspekty prawne wolontariatu – ubezpieczenia, porozumienia wolontariackie (czym są, kto je zawiera, co powinno zostać zapisane), prawa i obowiązki Wolontariuszy i Korzystających, ewidencja czasu pracy wolontariusza (m.in karty aktywności), regulamin Klubu Wolontariusza.
  1. Dyskusja nt. aktualnych sytuacji w Klubach Wolontariusza, ogłoszenie o Konkursie dla Wolontariuszy ze Słupska na realizację Młodzieżowej Inicjatywy Obywatelskiej.

Aby zapisać się na seminarium należy wysłać formularz zgłoszeniowy (do pobrania)   na adres slupsk@wolontariat.org.pl  lub ewakosiedowska5@wp.pl

W przypadku pytań prosimy o kontakt telefoniczny pod nowym numerem do Regionalnego Centrum Wolontariatu w Słupsku- 514 094 942 lub  bezpośrednio do Prezes RCW pod nr 733-639-580.

Pozostałe seminaria będą dotyczyły następujących tematów:

1. Jak pracować z ochotnikami – przykłady dobrych praktyk i realizacji inicjatyw wolontarystycznych

2. Pisanie projektów – pozyskiwanie małych grantów na prowadzenie działań na rzecz lokalnych społeczności ( + źródła finansowe).

3. Komunikacja, zarządzanie i współpraca- praktyczny poradnik koordynatora wolontariatu.

Projekt pt. „Wolontariackie Inicjatywy Obywatelskie” współfinansowany jest ze środków Miasta Słupska i Regionalnego Centrum Wolontariatu w Słupsku.

PODZIEL SIĘ