Maciej Kobyliński Prezydent Miasta Słupska oraz Damian Kryszewski kierownik budowy o godzinie 9.00, 7 maja 2014 roku symbolicznie zainaugurowali realizację inwestycji pn. „Nowy przebieg drogi krajowej nr 21” czyli budowę słupskiego Ringu Miejskiego.

Nieruchomości

Rozpoczęto prace związane z budową sieci uzbrojenia przy ulicy Rejtana (II etap) oraz prace ziemne na trasie połączenia ulic Braci Staniuków i Portowej (III etap). Na aktualnym etapie prowadzone prace nie powodują utrudnień w ruchu drogowym. O wszelkich pracach i ewentualnych utrudnieniach w ruchu można będzie dowiedzieć się ze strony www.ring.zimslupsk.com oraz na Facebooku z fanpage „Nowy przebieg DK 21” i fanpage Miasta Słupska.

Inwestycja obejmuje:

  • Odcinek I: Od ul. Poznańskiej do ul. Szczecińskiej obejmuje budowę nowej drogi i przebudowę ul. Koszalińskiej wraz z budową wiaduktu nad torami kolejowymi. – 1840 metrów dwujezdniowej drogi o jezdniach szerokości 7 metrów, 2 ronda, 61 metrowej długości wiadukt nad torami PKP.
  • Odcinek II: Od ul. Szczecińskiej do ul. Grunwaldzkiej obejmuje przebudowę i budowę ulic 11 Listopada, Piłsudskiego oraz Rejtana na odcinku od ulicy Szczecińskiej do Grunwaldzkiej – 3400 metrów dwujezdniowej drogi o jezdniach szerokości 7 metrów, 6 rond.
  • Odcinek III: Od ulicy Grunwaldzkiej do ul. Bałtyckiej obejmuje przebudowę ulicy Braci Staniuków oraz budowa połączenia do ulicy Portowej przez SSSE – 1500 metrów dwujezdniowej i jednojezdniowej drogi o szerokości jezdni 7 metrów, 3 ronda, 32 metrowej długości wiadukt nad torami PKP.

PODZIEL SIĘ