OLYMPUS DIGITAL CAMERA

24 października choć pogoda nie sprzyjała otworzyliśmy oficjalnie Pumptrack, który znajduje się w Parku Kultury i Wypoczynku.

Nieruchomości

Wykonawca zaprojektował i wykonał tor rowerowy typu ,,pumptrack” umożliwiający jednoczesne użytkowanie przez więcej niż jednego rowerzystę. Tor posiada nawierzchnię bitumiczną niewymagającą nadmiernej konserwacji o parametrach pozwalających na rozpędzenie i utrzymanie prędkości bez konieczności pedałowania. Umożliwia on naukę podstawowych umiejętności rowerowych (skręcanie w obie strony bez konieczności zmiany kierunku jazdy) jak również spełnia wymagania osób uprawiających sporty rowerowe na wyższym poziomie zaawansowania, niezależnie od wieku. Rozmiar toru to 175 mb pasa jezdnego.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
UM Słupsk

W sąsiedztwie toru znajduje się plac odpoczynku, na którym rozmieszczone zostały elementy małej architektury – ławeczki, kosze na śmieci, tablica informacyjna z regulaminem. Całkowity koszt inwestycji to 172 706,76 złotych.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Kolejny wniosek o nazwie „Pumptrack II Słupsk miastem dla rowerów” złożony w ramach Budżetu Partycypacyjnego na rok 2017 został wybrany do realizacji. Założono w nim dalszą rozbudowę dotychczasowego toru Pumptrack o dodatkową linię o długości 120 m.b. oraz nowy tor o długości ok. 60 m.b.. Nowy tor ma być specjalnie wyprofilowany pod kątem najmniejszych rowerzystów tak aby dzieci od 3 roku życia już mogły się po nim swobodnie poruszać. Będzie to osobna pętla ulokowana przy głównym torze. Dodatkowo przy nowym torze będzie ułożony plac z miejscami siedzącymi oraz stojakami dla rowerów.

Szacunkowy koszt wykonania etapu II w 2017 roku wynosi 199 998,00.

PODZIEL SIĘ