8 lutego o 18.00 Kino Rejs i Dyskusyjny Klub Filmowy „Projekcja” zapraszają  na wyjątkowe wydarzenie – przedpremierowy pokaz filmu ” Pomiędzy słowami”  Urszuli Antoniak i spotkanie z reżyserką.

Nieruchomości

To najnowszy film Urszuli Antoniak, reżyserki na stałe mieszkającej poza granicami Polski, opowiadający historię Michaela – młodego, odnoszącego pierwsze sukcesy prawnika, który tuż po maturze wyjechał z kraju, by spróbować sił na obczyźnie. Michael usilnie stara się być stuprocentowym Niemcem, Berlin stał się dla niego domem, a przeszłość przestała istnieć. Pewnego dnia w jego poukładanym życiu pojawia ojciec, którego chłopak uważał za zmarłego. Wspólnie spędzony weekend nie tylko wpłynie na relacje syna z ojcem, ale też pozwoli zweryfikować Michałowi stosunek do własnej tożsamości.

„Pomiędzy słowami” to kino stawiające odbiorczy opór, chłodne, miejscami bliższe wizualnemu esejowi. To paradoks twórczości Urszuli Antoniak: niby cielesnej i zmysłowej, a jednak bardzo „mózgowej” i analitycznej, przy tym raczej niewerbalnej. Tytuł filmu sugeruje przecież jasno: słowa są tu drugorzędne wobec gry spojrzeń, tańca ciał w przestrzeni, czarno-białej zasady kolorystycznej. To jeden z lepszych polskich filmów (…) na przestrzeni dobrych kilku lat. Sugestywne ujęcia, świetna gra aktorów, trafnie ujęty aktualny temat. /Jakub Popielski, filmweb/

Samotność w wielkim mieście. Emigracja. Powrót ojca marnotrawnego. Problemy z tożsamością narodową. A wszystko skąpane w czarno-białych kadrach. To czwarty, po „Nic osobistego”, „Code Blue” i „Strefie nagości”, pełnometrażowy film Urszuli Antoniak, ale pierwszy, który znalazł się w konkursie głównym Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. „Zawsze staram się robić filmy o rzeczach, które znam” – mówi Urszula Antoniak. Temat emigracji jest jej szczególnie bliski, ponieważ od 25 lat żyje i tworzy w Holandii.

Holandia, Niemcy, Polska 2017, 85 min.
reżyseria: Urszula Antoniak
scenariusz: Urszula Antoniak
zdjęcia: Lennert Hillege
obsada: Jakub Gierszał, Andrzej Chyra, Christian Löber, Justyna Wasilewska, Małgorzata Krukowska

Link: https://www.youtube.com/watch?v=JesYfVYSVmM

PODZIEL SIĘ