Nowy Teatr im. Stanisława Witkacego zaprasza na premierę „Biedermann i podpalacze” Maxa Fischa, która odbędzie się 2 grudnia o 18.00 na Dużej Scenie. Kolejny spektakl 3 grudnia również o 18.00.

Nieruchomości

Sztuka Maxa Frischa to groteskowa komedia ukazująca mechanizmy socjologiczne, pozwalające jednostce tolerować przemoc w społeczeństwie. Nazwisko głównego bohatera – Biedermann, można przetłumaczyć jako „poczciwiec”, ale to także określenie mieszczucha, który, osiągnąwszy minimum dobrobytu, uważa, że najważniejsze jest jego zachowanie. Wierzy, że drobne ustępstwa pozwolą mu zachować odrobinę komfortu i pozycję społeczną. Taka postawa doprowadza do katastrofy. Kiedy miasto jest terroryzowane przez podpalaczy, chaos i strach nie udziela się Biedermannowi, przekonanemu, że zło może wydarzyć się tylko u sąsiada. Spektakl z zaskakującym, kryminalnym i metafizycznym finałem, dawką czarnego humoru, ze świetnie napisanymi rolami – aktualny w czasach Maxa Frischa i dzisiaj.

Spektakl z napisami w języku niemieckim.


Reżyseria: Torsten Münchow,
Scenografia: Stephan Besson,
Muzyka: Tom Leonhardt,
Tłumaczenie: Sława Lisiecka,
Obsada: Bożena Borek, Igor Chmielnik, Monika Janik, Jerzy Karnicki, Krzysztof Kluzik, Dominik Nowak.

Spektakl zrealizowany dzięki wsparciu finansowemu Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej oraz Miasta Słupska w ramach projektu „Ponad granicami” realizowanego przez Nowy Teatr im. Witkacego w Słupsku.

PODZIEL SIĘ