Inwestycję rozpoczęto w czerwcu 2018 r. od częściowej rozbiórki budynku dawnej wozowni należącego do Nowego Teatru im. Witkacego w Słupsku. Ten XIX-wieczny obiekt, zaadaptowany na magazyn i pracownię techniczną teatru, znajdował się w bardzo złym stanie technicznym. Udało się zachować ciekawą pod względem architektonicznym frontową ścianę budynku od strony ul. Lutosławskiego, nawiązującą stylistyką do okresu wczesnego renesansu.
Zakończenie przebudowy i adaptacji starej wozowni przy ul. Lutosławskieigo na potrzeby Teatru Nowego im. Witkacego przewidziano na 2020 r. W nowym budynku – Centrum Inicjatyw Społecznych i Artystycznych, znajdzie się scena z widownią mieszczącą około 250 widzów, sale prób, foyer z kawiarnią, sale warsztatowe na zajęcia scenograficzne, choreograficzne, muzyczne i teatralne. W budynku zaplanowano także zaplecze biurowe i techniczne, pokoje dla aktorów oraz tarasy, na których będzie można organizować wydarzenia na potrzeby Centrum.
Obiekt zostanie przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Nieruchomości


Obecnie budynek znajduje się w stanie surowym zamkniętym. Trwają prace związane z montażem instalacji technicznych i sanitarnych, stolarki okiennej a także prace elewacyjne.

Środki finansowe na realizację zadania zapewniono w ramach projektu „Łamiemy bariery, łączymy pokolenia – rewitalizacja Obszaru Podgrodzia, Starego Miasta i Śródmieścia Miasta Słupska” finansowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

PODZIEL SIĘ