„Pomorskie Talenty Muzyczne” to koncert prezentujący młode pokolenie pianistów z województwa pomorskiego. Zofia Nowicka, Miron Łajming, Piotr Czerwiński, Leonard Gołąb i Patryk Morgaś są utalentowanymi uczniami bądź tegorocznymi absolwentami trójmiejskich szkół muzycznych II stopnia. Mają  na swoim koncie wiele nagród zdobytych na konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych.

Nieruchomości

7 września 2019 o 16.00 w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Grodzkiej 3 w Słupsku wykonają koncerty fortepianowe Haydna, Mozarta i Chopina w wersji na fortepian i kwartet smyczkowy. Młodym artystom towarzyszyć będzie zespół NeoQuartet – jeden z najprężniej działających zespołów kameralnych w Europie i na świecie – tegoroczny Laureat Pomorskiej Nagrody Artystycznej Marszałka Województwa Pomorskiego.

Koncert w Słupsku wieńczy kilkumiesięczny projekt, podczas którego pianiści mieli okazję uczestniczyć w warsztatach orkiestrowych poznając tajniki pracy z orkiestrą pod wodzą znakomitej dyrygentki dr Sylwii Janiak-Kobylińskiej oraz uczestniczyć w koncertach festiwalowych.

Udział w Koncercie – Prologu do prestiżowego wydarzenia, jakim jest 53. Festiwal Pianistyki Polskiej w Słupsku, jest dla młodych artystów szczególną okazją do zaprezentowania swoich umiejętności interpretacyjnych oraz zdobycia kolejnego ważnego doświadczenia scenicznego.

Organizatorami wydarzenia są: Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Dąbrowskiej w Słupsku, Słupskie Towarzystwo Społeczno-Kulturalne oraz Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku.
PODZIEL SIĘ