8 marca, w Międzynarodowy Dzień Kobiet, zainaugurujemy cykl wykładów na stulecie uzyskania przez Polki praw wyborczych pt. „Polka Niepodległa”.

Nieruchomości

45-minutowe wykłady organizowane będą w słupskich szkołach ponadpodstawowych do listopada 2018 roku. „Polka Niepodległa” zaprasza w podróż przez dzieje naszego kraju z perspektywy innej niż historia wojen i podbojów, obowiązująca w powszechnym systemie edukacji. Wykłady będą szansą na to, by przyjrzeć się minionemu stuleciu z perspektywy kobiet, ich praw, dokonań, życia codziennego. Prowadzić je będą członkinie Rady Kobiet działającej przy Prezydencie Miasta Słupska Roberta Biedronia, w tym m.in. Marta Makuch, Beata Maciejewska, Dana Wawrowska, Marta Kiedos.

„Polka Niepodległa” to wspólna inicjatywa pełnomocniczki Prezydenta Miasta Słupska ds. zrównoważonego rozwoju, Rady Kobiet przy Prezydencie Miasta Słupska i Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego.  Jest jednym z działań w ramach obchodzonego  w Słupsku w 2018 roku  stulecia uzyskania przez Polki praw wyborczych.

PODZIEL SIĘ