OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Dzięki pomocy Marka Sołtysa, znanego także jako Szalony Wózkowicz i jego organizacji – Towarzystwa Przyjaciół Szalonego Wózkowicza realizujemy obecnie ważny projekt ”Otwarty Słupsk 2016”. To program edukacyjny skierowany do najmłodszych słupszczan, ale i dorosłych, który ma rozwijać postawy otwartości, akceptacji i empatii wobec innych, a także  służy integracji z osobami z niepełnosprawnościami

Nieruchomości

13 i 17 czerwca 2016 r. odbędą się warsztaty dla Straży Miejskiej – przygotowanie do obsługi osób z niepełnosprawnościami.

Jakie mamy jeszcze plany w stosunku do osób z niepełnosprawnościami w naszym mieście?

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Zapraszam w najbliższą środę na obchody Dnia Godności i Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych ( godz. 10.00), dodatkowo w najbliższym czasie będziemy realizować projekt Fundacji Wspierania Rozwoju Osób Niepełnosprawnych „Radius”, którego celem jest zwiększenie dostępności słupskich instytucji i urzędów dla osób z niepełnosprawnościami.

Przeprowadzona zostanie kampania informacyjna przybliżająca problem dostępu osób z niepełnosprawnościami do urzędów i przestrzeni publicznej, urzędniczki i urzędnicy przejdą szkolenia z zakresu obsługi osób niewidomych i słabowidzących, głuchych i słabosłyszących, z uszkodzonym narządem ruchu i niepełnosprawnością intelektualną.

PODZIEL SIĘ