Odwiedź Słupsk/ENG/DE

• Witamy w Słupsku!

Miasto Słupsk położone jest tuż nad Morzem Bałtyckim od północy, a kaszubskimi jeziorami od południa. Do tego Słupsk, to dawna stolica księstwa słupskiego. Słupsk był też przez wieki związany z zachodniopomorskim rodem Gryfitów. Należał do Hanzy – słupscy kupcy handlowali z miastami portowymi całej Europy. To miasto z długą i bogatą historią. Słupsk świętuje w 2015 roku 750 lecie nadania praw miejskich.

• Welcome in Slupsk!

• Willkommen in Slupsk! 

ratusz słupsk
Ratusz w Słupsku

Słupsk posiada więc wiele interesujących zabytków i miejsc historycznych. Stare miasto otoczone jest średniowiecznymi obwarowaniami.

W renesansowym Zamku Książąt Pomorskich w Słupsku turysta może udać się do Muzeum Pomorza Środkowego, w którym możemy zobaczyć największą na świecie kolekcję prac Stanisława Ignacego Witkiewicza – Witkacego. Muzeum posiada również bogate zbiory związane z panującą na tych ziemiach dynastią Gryfitów, historią, kulturą i materialnym dziedzictwem Pomorza oraz zbiory sztuki współczesnej.

Słupsk jest także pełen różnorodnych ciekawostek, które potrafią zaskoczyć. Słupsk to także miasto zielone – pełne roślinności, parków i otaczających go lasów.

Słupsk jest gospodarzem wielu znanych festiwali o randze ogólnopolskiej. Najstarszym odbywającym się w mieście nad Słupią od 49 lat jest Festiwal Pianistyki Polskiej. Do najważniejszych należy zaliczyć: Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej, Komeda Jazz Festival, Konfrontacje Sztuki Kobiecej, Festiwal Kultury Wschodu „Mundus Orientalis”, Schaefferiada, Festiwal Młodych Talentów „Niemen Non Stop”, „Witkacomania”.

Ze Słupska warto też wyjechać na chwilę – pomoczyć stopy w Bałtyku, przejść przez ruchome wydmy w Słowińskim Parku Narodowym, przepłynąć kajakiem rzekę Słupię, czy pospacerować w lasach. Pozwiedzaj więc okolice Słupska

Wszystkie informacje potrzebne dla turysty odwiedzającego Słupsk otrzymacie Państwo w: