Nowym trenerem IV-ligowego piłkarskiego Gryfa Słupsk będzie 44-letni Arkadiusz Gaffka – były zawodnik Pogoni Lębork, trener grup młodzieżowych Arki Gdyni, a ostatnio trener młodzieży w Akademii Piłkarskiej Gryfa Słupsk.
Szkoleniowiec swoją przygodę z piłką nożną rozpoczął w Pogoni Lębork, z którą był związany od 1986 do 2004 roku. Jego kolejnymi klubami w karierze piłkarskiej były drużyny: Kaszuby Połchowo, Bytovia Bytów i Stolem Gniewino.
Doświadczenie trenerskie zaczął zbierać już od 2003 roku kiedy to objął juniorów Pogoni Lębork, następnie przez rok prowadził seniorów z Lęborka. W 2013 roku ukończył kurs w Szkole Trenerów Polskiego Związku Piłki Nożnej i uzyskał licencję trenerską UEFA A. W latach 2008-2014 związany był z drużynami juniorskimi Arki Gdynia, gdzie to prowadził drużyny na szczeblu centralnym (CLJ) oraz prowadził zespół Młodej Ekstraklasy (w tym trzy lata pełnił funkcję II trenera u trenera Jacka Dziubińskiego oraz rok u trenera Dariusza Mierzejewskiego).
Podczas pobytu w Gdyni udało mu się zdobyć z drużynami młodzieżowymi medale Mistrzostw Polski. W 2009 roku w Iławie zdobył z zawodnikami rocznika 1990 brązowy medal ( w ówczesnym składzie był obecny zawodnik Gryfa Słupsk, Wojciech Barnik), w 2010 rok w Łodzi zdobył srebrny medal z rocznikiem 1993 ( w zespole występowali m.in. Mateusz Szwoch, obecnie Wisła Płock, oraz obecny Mistrz Polski Tomasz Mokwa – wychowanek Canal Plus Słupsk).
Podczas pracy w Arce Gdynia prowadził szkolenia dla trenerów na konferencji w Gdyni oraz w COS Cetniewo -na temat: „Szybkość jako podstawa działań w piłce’’.
W 2016 roku pracował jako drugi trener Gryfa Wejherowo ( II liga). Od dwóch lat jest związany z Akademią Gryfa gdzie prowadzi roczniki 2008 oraz 2006.
Odbył staże trenerskie w drużynach:
-Arka Gdynia – (trener Wojciech Stawowy)
– HSV Hamburg – (U19 Otto Addo)
– Twente Enschede – Steve McLaren (wcześniej m.in. szkoleniowiec pierwszej reprezentacji Anglii i Middlesbrough. Z tym zespołem w 2006 roku dotarł do finału Pucharu UEFA)
– FC Nuernberg (Dieter Hecking)
– Bayer Leverkusen (Sami Hyypia).
Gaffka zastąpi na stanowisku trenera Grzegorza Bednarczyka, który od siedmiu lat prowadził seniorów Gryfa i dwukrotnie zdobywał z nimi wojewódzki Puchar Polski.

PODZIEL SIĘ