Nowoczesna, dynamiczna, dostosowania do wielu nośników, tworzona także przez mieszkańców – taka jest nowa strona internetowa www.slupsk.pl. Ma ona pełnić funkcję portalu informacyjnego, bloga miasta. Powstała idea, która ma przyświecać nowej stronie. Teraz czas na Wasze opinie, uwagi, oceny.

Nieruchomości

Slupsk_2

Chcemy, aby wszelkie ważne, praktyczne informacje dla mieszkańców znajdowały się w jednym miejscu. Dlatego na przykład już dziś przenieśliśmy informację ze strony SOSIR, która zostanie pomału wygaszana. Ważnym narzędziem na nowej stronie jest kalendarz imprez, wydarzeń, który mogą tworzyć wszyscy – mieszkańcy miasta, turyści, organizacje pozarządowe, właściciele lokali gastronomicznych. Zależy nam bowiem na ożywieniu nowej strony. Główną jej częścią będą artykuły i posty.
Co ważne informacje urzędowe, związane stricte z Urzędem Miejskim w Słupsku znajdą się na Biuletynie Informacji Publicznej, który w najbliższym czasie także zostanie unowocześniony, znajdzie się na nim więcej informacji, struktura BIP będzie bardziej przyjazna i przejrzysta.

Slupsk_1

Nowa strona www została stworzona przez pracowników Urzędu Miasta, nie ponieśliśmy więc dodatkowo żadnych kosztów. Opiera się ona na nowej technologii pozwalającej na ciągle udoskonalanie, w tym przypadku także bez kosztów.

Nowa strona internetowa to pierwszy z elementów nowego systemu identyfikacji wizualnej, który także dziś poddajemy do oceny mieszkańców. Zespół, składający się z urzędników, przedstawicieli organizacji pozarządowych, mediów, lokalnych artystów ocenił 13 koncepcji firm, które zgłosiły się do urzędu, wybrał trzy, które przedstawiły po trzy koncepcje graficzne systemu identyfikacji wizualnej miasta. Jednogłośnie zespół zdecydował, że to projekt Rio Creativo najlepiej oddaje brief, na którym chcemy opierać nasz system. Projekt poddaliśmy ocenie na stronie internetowej i w mediach społecznościowych. Internauci potwierdzili wybór zespołu.

Slupsk_4
Główna idea systemu identyfikacji wizualnej podkreślać ma charakter zielonego miasta nowej generacji, charakter miasta obywatelskiego, nowoczesnego, rozwijającego się w sposób trwały i zrównoważony, na wzór najlepszych (skandynawskich) zielonych miast w Europie. Ma podkreślać charakter miasta, które łączy rozwój inteligentnej zielonej gospodarki ze sprawiedliwością społeczną oraz ochroną środowiska naturalnego i klimatu, który ściśle wiążę się z morzem Bałtyckim. Obecny w herbie gryf podkreśla ciągłość i stabilność, nowoczesna forma znaku wskazuje na uniwersalność i otwartość. Podczas gdy herb miasta pozostaje sobą, wszystko wokół się zmienia.

Slupsk_3

Najważniejsze atrybuty nowego systemu identyfikacji wizualnej to prostota, elastyczność, a także oszczędność. Działania komunikacyjne będziemy realizować w ramach całego ratusza, jednostek a docelowo spółek i instytucji kultury. Wzmocnimy także markę Słupska, będziemy pierwszym miastem, który buduje spójny system identyfikacji.

Zachęcamy do przesyłania swoich opinii na temat nowej strony i systemu identyfikacji wizualnej. Na uwagi mieszkańców czekamy do 21 sierpnia 2015 roku.

Zgłoś swoje uwagi!

Fields marked with an * are required
PODZIEL SIĘ