Tej nocy spać nie wypada! Sobotni wieczór 19 maja 2018 zarezerwujcie na niesamowite wydarzenie zorganizowane z myślą o Was – mieszkańcach i mieszkankach Słupska!

Nieruchomości

Po raz czwarty, ale z nowymi atrakcjami i niespodziankami, odbędzie się Noc w Ratuszu. To jedyna okazja, aby po zmroku zwiedzić zabytkowe wnętrze i skorzystać z niecodziennej oferty kulturalno- rozrywkowej przygotowanej przez instytucje kultury, szkoły, uczelnie, prywatnych przedsiębiorców, spółki miejskie, Archiwum Państwowe w Koszalinie O/Słupsk, Słupską Szkołę Policji i WORD.

Startujemy o 18.00. Na powitanie dajcie się porwać wokalnej sile chóru Kantele, rockowemu brzmieniu White Pin, uczniów z I LO, wokalistom Annie Szłapka i Filipowi Skowronowi oraz energii Szkoły Tańca Casa de Salsa. Kolejne piętra i sale to nowe okazje do włączenia się w warsztaty, konkursy, czy artystyczne happeningi. Słupski Ośrodek Kultury, Miejska Biblioteka Publiczna i Państwowy Teatr Lalki Tęcza oczarują gości szeroką ofertą kulturalną. Do tego wystawy uczniów Zespołu Szkół Technicznych i Liceum Plastycznego im. Witkiewicza, spektakl teatralny grupy Iskierki z Młodzieżowego Domu Kultury oraz nowe technologie i robotyka z Cooltoorką, II i IV Liceum Ogólnokształcącym, Zespołem Szkół Mechanicznych i Logistycznych oraz Zespołem Szkół Technicznych. Do pozyskiwania energii odnawialnej przekonywać będzie nas Zespól Szkół Budowlanych i Kształcenia Ustawicznego a Niepubliczna Szkoła ADVENTURE z Ustki nauczy milusińskich  jak  twórczo rozwiązywać zadania bawiąc się klockami lego. Urząd Statystyczny w Gdańsku Oddział Słupsk zaprosi na wycieczkę po kranie statystyki.

Po zmroku sztuka przenikać się będzie z nowoczesnymi technologiami i eksperymentami, do których zachęcać będzie Akademia Pomorska, PGK i Wodociągi Słupsk. Słupscy Radni czekać będą nie tylko na trudne pytania dotyczące miasta ale tym razem zaskoczą mieszkańców swoją kondycją i wezmą udział w rozgrywkach piłkarskich. Archiwum Państwowe w Koszalinie O/Słupsk odsłoni unikatowe materiały archiwalne dotyczące słupskiego sportu.

Na gościnnych występach pojawi się Miasto Ustka z szantami i wystawą statków. Muszkieterowie Szpiku zarejestrują do bazy potencjalnych dawców szpiku kostnego a Amazonki zachęcać będą do profilaktycznych badań.
Do tego na placu Zwycięstwa: foodtraki ze strefą gastronomiczną, Aeroklub Słupski  z symulatorem lotów i modelem szybowca, frajda nie tylko dla dzieci – malowanie pojazdu z Auto Diug, Schronisko słupskie ze swoimi pupilami zachęcać będzie do adopcji, Straż Miejska i Policja z radiowozami oraz miasteczko WORDU z atrakcyjnym sprzętem do nauki bezpiecznej jazdy.

HARMONOGRAM

18.30 – etiudy taneczne małych baletnic „12 pór roku” – SOK
18.45 – duże bańki mydlane przed ratuszem – SOK
19.00 i 20.30 – pokaz Bachaty i Ruedy – Szkoły Tańca Casa de Salsa
19.30 – przedstawienie teatralne „Szkoła” – grupa Iskierki – MDK
21.00 – koncert zespołu Daisy Town
22.00 – jedyny, niepowtarzalny pokaz ledowy w wykonaniu Teatru Ognia Los Fuegos //www.youtube.com/watch?v=p0-aQYz76F4

 

Zapraszamy !

PODZIEL SIĘ