Fundacja „Nasza Ziemia” oraz Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Słupsku w tym roku po raz 26-ty z przyjemnością zapraszają do współpracy na rzecz poprawy stanu środowiska w ramach kampanii „Sprzątanie Świata 2019”, która odbędzie się w dniach 20-22 września 2019 pod hasłem „Nie śmiecimy – sprzątamy – zmieniamy”.
Zorganizowane grupy chcące wziąć udział w akcji powinny do dnia 19 września 2019 zgłaszać się do Referatu Gospodarki Odpadami Komunalnymi (pok.207, tel.59 84 88 401, e-mail – sylwia.szmydt-furman@um.slupsk.pl). W Referacie należy podać opiekuna grupy, ilość osób biorących udział w kampanii, termin sprzątania, teren który dana grupa zamierza sprzątać oraz miejsce złożenia odpadów.
Miasto Słupsk deklaruje pomoc w sprzątaniu w formie zabezpieczenia worków i rękawic do zbierania odpadów, po które należy się zgłaszać w dniach 13-19 września 2019. Worki z zebranymi odpadami nieodpłatnie odbiorą firmy wpisane do rejestru działalności regulowanej, natomiast Zakład Unieszkodliwiania Odpadów w Bierkowie nieodpłatnie przyjmie odpady na Składowisko celem ich zagospodarowania.
Proponujemy przeprowadzić sprzątanie w piątek 20 września 2019 roku. Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w tegorocznej akcji „Sprzątanie Świata”!

PODZIEL SIĘ