Jerzy Mazurek radny Rady Miejskiej w Słupsku otrzymał Nagrodę Samorządową im. Norberta Barlickiego w kategorii Całokształt Działalności Samorządowej.

Nieruchomości

Nagrodę przyznała Kapituła, która pracowała pod przewodnictwem Prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego. Wręczył ją naszemu laureatowi 24 listopada 2017 Prezes Stowarzyszenia, Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

Koleżanki i koledzy radni na sesji w dniu 29 listopada br. pogratulowali mu serdecznie nagrody i życzyli dalszych sukcesów w działalności społecznej jak i zawodowej.

Radny Jerzy Mazurek dziękując radnym za życzenia powiedział, że ta nagroda nie jest tylko dla niego, ale dla wielu osób działających w samorządzie Słupska, również dla obecnych radnych. Podziękował wszystkim, z którymi miał przez ostatnie 27 lat możliwość pracować, szczególnie starszym urzędnikom Urzędu Miejskiego. Ponadto podziękował pracownikom SOSiR-u, z którymi również miał zaszczyt pracować wiele lat, a także pracownikom Filharmonii, z którymi pracuje obecnie.

Następnie przybliżył wszystkim postać Norberta Barlickiego. Wyjątkowego działacza samorządowego okresu międzywojennego, posła na sejm, Wiceministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w okresie międzywojennym.

Był on więźniem Berezy Kartuskiej, a po wkroczeniu Niemców do Polski zginął w obozie koncentracyjnym Auschwitz – Birkenau.

Norbert Barlicki to z jednej strony wybitna postać samorządowa, a z drugiej dramatyczna postać Polaka.

 

PODZIEL SIĘ