Fot. Pixabay

W związku ze zbliżającym się Dniem Krajowej Administracji Skarbowej przypadającym 21 września, Klub Honorowych Dawców Krwi przy Krajowej  Administracji Skarbowej w Słupsku organizuje kolejną już zbiórkę krwi, która odbędzie się pod patronatem Naczelnika Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Gdyni i Naczelnika Urzędu Skarbowego w Słupsku.

Nieruchomości

Akcja odbędzie się  19 WRZEŚNIA 2019 (czwartek) od 8.00 do 13.00 w krwiobusie, który będzie stał przed Urzędem Skarbowym w Słupsku.

Przypominamy, że oddanie krwi jest bezpieczne, odbywa się przy użyciu sprzętu jednorazowego użytku, a co najważniejsze poświęcając jeden dzień możemy uratować ludzkie życie, albo przedłużyć je o kilka lub kilkadziesiąt lat.

PRZYWILEJE DLA OSÓB ODDAJĄCYCH KREW:

·        Tytuł „Honorowego Dawcy Krwi”

·        NA PODSTAWIE ZAŚWIADCZENIA ZE STACJI KRWIODAWSTWA, PRZYSŁUGUJE DZIEŃ WOLNY Z TYTUŁU ODDANIA KRWI

·        Posiłek regeneracyjny po oddaniu krwi lub jej składników o wartości kalorycznej 4.500 kalorii

·        Możliwość odliczenia darowizny na cele krwiodawstwa w danym roku podatkowym

Każdej kobiecie, która oddała co najmniej 5 litrów krwi i każdemu mężczyźnie, który oddał co najmniej 6 litrów krwi oraz każdemu kto oddał odpowiadającą tej objętości ilość innych składników krwi przysługuje: tytuł i odznaka „Zasłużonego Honorowego Dawcy Krwi”, uprawnienie do korzystania poza kolejnością ze świadczeń opieki zdrowotnej oraz usług farmaceutycznych udzielanych w aptekach, bezpłatne zaopatrzenie w leki objęte wykazami leków podstawowych.

To już trzecia z cyklicznych akcji. Podczas akcji, która odbyła się w kwietniu 24 osoby oddały 10 800 ml pełnej krwi. Mamy nadzieję, że w najbliższy czwartek będzie nas jeszcze więcej.

PODZIEL SIĘ