Słupsk jest miastem wprowadzanym na drogę ku transformacji – dzięki rozwojowi opartemu na inteligentnej zielonej gospodarce, połączonej ze sprawiedliwością społeczną oraz ochroną środowiska i klimatu, Słupsk staje się zielonym miastem nowej generacji. To obywatelska, nowoczesna, rozwijająca się w sposób trwały i zrównoważony przestrzeń, aspirująca do miana lidera wśród zielonych miast.

Zrównoważony rozwój miasta jest jednym z priorytetów prezydenta Słupska Roberta Biedronia. Za realizację tej polityki odpowiada Beata Maciejewska – pełnomocniczka ds. zrównoważonego rozwoju i zielonej modernizacji miasta.

Plany miasta zakładają nowoczesne kierunki zmian, charakterystyczne dla najbardziej zielonych miast Europy, w tym m.in.: rozwój zbiorowego, pieszego i rowerowego transportu, promocję energooszczędnych technologii oraz wzrost udziału odnawialnych źródeł energii w miejskiej energetyce. Realizacja wizji możliwa jest przy współpracy z ekspertami z Europy i Polski w wybranych dziedzinach.

Zielone miasto to także sprawa włączania obywateli w otwarte programy. Ważne jest uczynienie Słupska miastem przyjaznym mieszkańcom, które umacnia demokrację i partycypację.

Ciekawostki

Mobilny Asystent Turystyczny – interaktywny przewodnik po Słupsku

Interaktywny przewodnik po Słupsku – zwiedzaj Słupsk z aplikacją mobilną Mobilny Asystent Turystyczny wykorzystującą elementy rozszerzonej rzeczywistości. Zachęcamy do zwiedzania miasta Słupska i poznania jego...
Dostępność