Słupsk jest miastem wprowadzanym na drogę ku transformacji – dzięki rozwojowi opartemu na inteligentnej zielonej gospodarce, połączonej ze sprawiedliwością społeczną oraz ochroną środowiska i klimatu, Słupsk staje się zielonym miastem nowej generacji. To obywatelska, nowoczesna, rozwijająca się w sposób trwały i zrównoważony przestrzeń, aspirująca do miana lidera wśród zielonych miast.

Zrównoważony rozwój miasta jest jednym z priorytetów prezydenta Słupska Roberta Biedronia. Za realizację tej polityki odpowiada Beata Maciejewska – pełnomocniczka ds. zrównoważonego rozwoju i zielonej modernizacji miasta.

Plany miasta zakładają nowoczesne kierunki zmian, charakterystyczne dla najbardziej zielonych miast Europy, w tym m.in.: rozwój zbiorowego, pieszego i rowerowego transportu, promocję energooszczędnych technologii oraz wzrost udziału odnawialnych źródeł energii w miejskiej energetyce. Realizacja wizji możliwa jest przy współpracy z ekspertami z Europy i Polski w wybranych dziedzinach.

Zielone miasto to także sprawa włączania obywateli w otwarte programy. Ważne jest uczynienie Słupska miastem przyjaznym mieszkańcom, które umacnia demokrację i partycypację.

Ciekawostki

Bezpłatne spacery po Słupsku z przewodnikiem

Zapraszamy do udziału w bezpłatnych spacerach po mieście z przewodnikiem! Gorąco zachęcamy turystów oraz mieszkańców miasta i regionu do udziału w bezpłatnych spacerach po Słupsku...
Dostępność