7 lutego 2019 Młodzieżowa Rada Miasta Słupska postanowiła objąć patronatem działania inicjatywy „Młodzi Obywatelscy” realizowanej w ramach ogólnopolskiej olimpiady Zwolnieni z Teorii.

Nieruchomości

W projekt zaangażowani są głównie uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Słupsku, którym nie jest obojętny problem niskiej świadomości młodzieży w aspekcie polityki, szczególnie tej lokalnej.

„Zauważyliśmy wśród naszych rówieśników niski poziom zainteresowania, np. wyborami. Oprócz tego niewielka ilość nastolatków wykazuje chęć podejmowania własnych inicjatyw społecznych. Jest to dla nas niepokojące, bo jesteśmy przyszłością tego świata, a jak mamy go tworzyć, skoro tak mało osób jest zainteresowanych jego zmienianiem już w tak młodym wieku?” – mówią.

Młodzi Obywatelscy, którym przewodzi Zofia Zinkowska, postawili sobie za cel m.in. organizację licznych debat i prelekcji przy współpracy z samorządowcami i prawnikami. Wcześniej przeprowadzili badania na reprezentatywnej grupie 200 nastolatków szkół ponadgimnazjalnych, pytając o ich wiedzę nt. obecnej sytuacji politycznej i przedsięwzięć społecznie pożytecznych w Polsce i w Słupsku. Pomoc uczniom w projekcie zadeklarowali już m. in. Danuta Wawrowska, Rafał Kuligowski, Ewa Kosiedowska czy Paweł Pączek ze strony banku BGŻ BNP Paribas.

 

PODZIEL SIĘ