dav

Już po raz kolejny z uczniami słupskich szkół spotkał się Marcin Prus – wielokrotny reprezentant Polski w piłce siatkowej, mistrz świata i Europy, a obecnie ambasador Siatkarskich Ośrodków Szkolnych. Zajęcia w ramach kampanii profilaktycznej pn. „Mistrzem być” przeprowadzone zostały w szkołach podstawowych, ponadpodstawowych, Ochotniczym Hufcu Pracy oraz Ośrodku Kuratorskim Nr 1 przy Sadzie Rejonowym w Słupsku.

Nieruchomości

Prowadzący na przykładzie własnych doświadczeń starał się pokazać młodzieży jak ważną rolę w życiu odgrywają własne marzenia, aspiracje, pomysły na życie oraz determinacja w dążeniu do celu. Podczas spotkań wspominał o często zapomnianych przez młodych ludzi czynnikach prowadzących do bycia lepszą wersją samego siebie, tj. o szacunku do drugiego człowieka, sposobach oddalenia zniechęcenia, umiejętnościach radzenia sobie ze stresem i chwilowymi porażkami. Poruszał także m.in. wątki dotyczące nienawiści, agresji i modnego w dzisiejszych czasach hejtu internetowego. Uświadamiał młodzieży, jak istotne jest podejmowanie odpowiedzialnych decyzji, które mogą mieć bardzo duży wpływ na dalsze życie. Marcin Prus przekonywał młodych ludzi, że warto pokonywać trudności i dążyć do wybranego celu.

Zajęcia przeprowadzone przez Marcina Prusa spotkały się z bardzo dużym zainteresowaniem ze strony uczniów, którzy chętnie i spontanicznie włączali się do rozmowy. Spotkania te były niezwykle ekspresyjne i ciekawe dla młodych ludzi, którzy sami przyznawali, że było to dla nich inspirujące i motywujące doświadczenie.

dav
PODZIEL SIĘ