Stanisław Miedziewski …Osobowość. Wizjoner. Mistrz. Detalista. „Żywa legenda”… W znacznej mierze dzięki niemu Słupsk jest określany stolicą monodramów. Stworzył dziesiątki spektakli w poetyce teatru jednego aktora, a regularność z jaką zdobywają one nagrody na ogólnopolskich i zagranicznych festiwalach, wprawia w pełne szacunku zdziwienie. Energiczny i żywiołowy, często wydaje się młodszy od swoich aktorów. Stanisław Miedziewski obchodził w 2017 roku jubileusz 50-lecia pracy reżyserskiej i to jemu dedykowany jest przegląd „Mikrokosmos Miedziewskiego” w ramach cyklu MONOTEA.

Nieruchomości

Pomysłodawca Teatr w Oknie  zaprasza  na przegląd spektakli jednego aktora, wybranych z grona najlepszych tytułów jakie powstały pod reżyserską ręką Stanisława Miedziewskiego. Do udziału w projekcie zaprosiliśmy wyśmienitych przedstawicieli sceny monodramu: Caryl Swift, Marcina Bortkiewicza, Mateusza Nowaka, Mirellę Rogozę-Biel, Michała Studzińskiego, Wioletę Komar i Krzysztofa Gordona. Spektaklom każdorazowo towarzyszyć będą rozmowy z ich twórcami. Drugim komponentem projektu jest warsztat mistrzowski ze Stanisławem Miedziewskim, skierowany do osób posiadających podstawowe doświadczenie reżyserskie lub aktorskie nabyte w teatrach amatorskich. Na zakończenie zapraszamy na dyskusję z udziałem ekspertów oraz na film „Stanisław Miedziewski – Portret wielokrotny” w reżyserii Piotra Ziębakowskiego, ukazujący różnorodne refleksje osób współpracujących z reżyserem.

Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny. Na spektakle i warsztat obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc (zapisy będą prowadzone na dwa tygodnie przed każdym wydarzeniem) pod adresem: monoteatr@ftg.pl lub tel. 58 322 04 14.

 

PODZIEL SIĘ