Miesiąc czerwiec ze względu na przypadający w dniach 24-26 czerwca Europejski Tydzień Zrównoważonej Energii – to miesiąc poświęcony Odnawialnym Źródłom Energii. Wszystkie działania w Słupsku przebiegają pod hasłem „Zadbaj o przyszłość – postaw na energię odnawialną!”.

Nieruchomości

W czerwcu m.in.:

  • w autobusach miejskich zobaczyć można plakaty dotyczące edukacji ekologicznej;

  • w Filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Słupsku odbywają się liczne zajęcia dla dzieci i młodzieży ukierunkowane na pogłębianie wiedzy o ochronie środowiska oraz odnawialnych źródłach energii;

  • w Urzędzie Miejskim w Słupsku odbędzie się Konferencja z zakresu Odnawialnych Źródeł Energii dla członków zespołów ds. Energii ze słupskich placówek oświatowych, które biorą udział w projekcie „Każdy WAT na wagę złota, czyli pomorskie dzieci i młodzież uczą się jak efektywnie oszczędzać energię w szkole”. Konferencję poprowadzi zespół Sun Team z Zespołu Szkół Budowlanych i Kształcenia Ustawicznego w Słupsku.

To tylko część działań zaplanowanych w tym miesiącu. Więcej informacji można znaleźć tutaj oraz na stronie internetowej Zielonego Punktu http://www.slupsk.pl/zielonypunkt/.

Wszelkie działania podejmowane są w ramach zintegrowanego systemu edukacji ekologicznej. Urząd Miejski w Słupsku wraz z Miejską Biblioteką Publiczną w Słupsku, Zielonym Punktem, Przedsiębiorstwem Gospodarki Mieszkaniowej Sp. z o. o., Miejskim Zakładem Komunikacji Sp. z o. o. oraz Przedsiębiorstwem Gospodarki Komunalnej Sp. z o. o. wspólnie realizują program edukacyjny, aby wielotorowo – z różnych źródeł, oddziaływać na mieszkańców. Celem zintegrowanego systemu ma być zwiększenie skuteczności prowadzonych działań.

PODZIEL SIĘ