gala wreczenia certyfikatów miejsc przyjaznych seniorom - przy stole siedzą uczestnicy i edycji wraz z seniorami

Głównym celem akcji jest promowanie miejsc przyjaznych seniorom działających na terenie miasta Słupska: organizacji pozarządowych (kierujących swoje działania do osób starszych); przedsiębiorstw: kawiarni, restauracji, sklepów, aptek, klubów sportowych; instytucji publicznych: kulturalnych, edukacyjnych, rekreacyjnych, użyteczności publicznej i innych, odpowiadających na potrzeby starszych mieszkańców poprzez oferowanie produktów, usług i zniżek specjalnie skierowanych do tej grupy społecznej, w których osoby starsze czują się miło i swobodnie, są godnie traktowane i obsługiwane.
Akcja skierowana jest do wszystkich organizacji, instytucji, firm zainteresowanych uzyskaniem certyfikatu „Miejsce Przyjazne Seniorom”, zwanego dalej certyfikatem.
Miejsca wybierane w ramach akcji otrzymają certyfikat i są oznaczone specjalnym znakiem informującym o wyróżnieniu.

Nieruchomości

Dziewiętnaście podmiotów zgłosiło udział w I edycji Akcji „Miejsce Przyjazne Seniorom” rozpoczętej we wrześniu 2013 roku w Słupsku. Komisja Certyfikacyjna w dwuosobowych zespołach dotarła do każdego ze zgłoszonych miejsc i oceniła rzetelność zgłoszonej oferty. Uroczyste wręczenie certyfikatów odbyło się  30 grudnia 2013 roku w Centrum Organizacji Pozarządowych i Ekonomii Społecznej w Słupsku przy ul. Niedziałkowskiego 6.

Poniżej link do publikacji przedstawiającej laureatów I edycji.

Publikacja I Edycja Miejsca Przyjazne Seniorom (pdf)

PODZIEL SIĘ