Fot. Pixabay.com

Z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki i Położnej wszystkim pielęgniarkom i pielęgniarzom oraz położnym składamy najserdeczniejsze podziękowania za pełną poświęcenia, zaangażowania i wykonywaną w poczuciu misji pracę oraz za wsparcie drugiego człowieka w czasie szczególnie trudnym, jakim jest jego choroba. Jednocześnie życzymy wszelkiej pomyślności, zdrowia, sukcesów w pracy zawodowej i w życiu osobistym, a także pogody ducha i wytrwałości w realizacji codziennych zadań oraz zapału i chęci do stawiania czoła coraz poważniejszym wyzwaniom współczesnej medycyny.

Nieruchomości

Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki i Położnej przypada w rocznicę urodzin Florence Nightingale (zwanej w wiktoriańskiej Anglii „Damą z Lampą”) i jest dniem poświęconym wszystkim tym, których powołaniem jest wspieranie drugiego człowieka w czasie choroby, cierpienia i bólu. Mamy świadomość, że podobnie jak Florence Nightingale również praca pielęgniarek, pielęgniarzy i położnych czasami związana jest z trudem samotnej nocnej służby. Dlatego też zawody te obdarzone są wielkim zaufaniem społecznym a wykonywane obowiązki związane są z wysokim poziomem odpowiedzialności i niesieniem dobra na rzecz drugiego człowieka. Należy pamiętać, że praca na tych stanowiskach wymaga wyjątkowych predyspozycji oraz ogromnej wiedzy i umiejętności.

Dziękujemy za stwarzanie przyjaznego otoczenia i miłej atmosfery wokół pacjentów, poprzez łagodzenie ich cierpienia i niepokoju związanego z sytuacją zdrowotną, w której się znaleźli. Pamiętajcie, że trud tej pracy przekłada się na to, co w życiu każdego człowieka jest bezcenne, czyli przywrócenie zdrowia i radości życia zarówno chorym, jak i ich najbliższym.

PODZIEL SIĘ