Z pewnością mało kto spośród nas nie słyszał o spółce Microsoft. Skąd to śmiałe stwierdzenie? Jest to bowiem jedno z największych na świecie przedsiębiorstw z branży technologii informacyjnych. Dobra wiadomość dla Słupszczan jest taka, iż 10 listopada 2015 podpisano porozumienie pomiędzy miastem a wspomnianą na początku firmą.

Nieruchomości

Porozumienie inicjujące projekt “Szkoła w chmurze” podpisali reprezentująca Microsoft Cecylia Szymańska oraz Prezydent Miasta Słupska Robert Biedroń. W ramach niego firma Microsoft zaoferuje praktyki dla najlepszych uczniów oraz zorganizuje konkurs dla najbardziej uzdolnionych programistów.

To jednak nie wszystko! Do trzech słupskich szkół dostarczone zostanie także oprogramowanie Office 365. Dzięki temu wymienione placówki korzystać będą z najnowszych technologii informatycznych. Dla uczniów przewidziane jest również zorganizowanie specjalnych zajęć szkoleniowych.

Ranga projektu podkreślona została między innymi przez Dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Słupsku. Anna Sadlak wyraziła nadzieję, iż przyszłości możliwe będzie jego rozszerzenie na jeszcze więcej placówek oświatowych miasta.

Na razie w pilotażowej części projektu udział wezmą: II Liceum Ogólnokształcące, III Liceum Ogólnokształcące oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1. Już wkrótce trafią do nich nowoczesne pakiety technologiczne.

To kolejny duży krok w sferze edukacji w naszym mieście. Stawiamy na rozwój młodych Słupszczan i idziemy z duchem czasu. Oby więcej i oby lepiej!


PODZIEL SIĘ