Drodzy Mieszkańcy, nasze miasto jest w sieci Miast Progresywnych, której celem jest dzielenie się dobrymi praktykami oraz uczenie się od siebie nawzajem pożytecznych rozwiązań miejskich.
W ramach funkcjonowania sieci,
po czterech latach, powstała publikacja, pt. „Miasta progresywne. Jak to robimy” zawierająca opisy 12 zagadnień dot. rożnych obszarów życia, takich jak polityka mieszkaniowa, transportowa czy kwestii związanych z otwartością i transparentnością lub czystym powietrzem, które z powodzeniem są wdrażane i realizowane w naszych miastach.

Nieruchomości

Niniejsze opracowanie stanowi efekt pracy ostatnich lat, wielu godzin konsultacji społecznych, pracy urzędników, realizacji wspólnych pomysłów i dążenia do tego, żeby nasze miasta były miastami szczęśliwymi i by każdy czuł się częścią miejskiej społeczności.
Słupsk także ma swoje miejsce we wspomnianej publikacji. Z dumą prezentujemy Państwu nasze wspólne dokonania i zachęcamy do zapoznania się z treścią opracowania ( Publikacja do pobrania – Miasta Progresywne. Jak to robimy ).
Tekst wprowadzający napisał Edwin Bendyk, dziennikarz „Polityki”; oprócz wspomnianych 12 zagadnień można znaleźć tam rekomendacje innych publikacji odnoszących się do tematu,a także wiele zdjęć, w tym z naszego miasta, które najlepiej obrazują rezultaty pracy samorządowców i mieszkańców.
Chcemy podzielić się z Państwem tym, co wspólnie udało się zrobić dobrego dla Słupska.

Całość została zredagowana przez Ewę Całus, Zastępczynię Burmistrza Wadowic. Publikacja została wydana ze wsparciem Fundacji Friedricha Eberta, która sfinansowała jej powstanie.

Zachęcamy do odwiedzania profilu Progresywne Miasta Link FB .

Poniżej kilka zdjęć z uroczystej premiery publikacji.

 

 

 

PODZIEL SIĘ